Юридичні питання

Вагітна на підприємстві.

Доброго дня!Хотіла б запитати, на разі я вагітна(4 місяці),працюю на підприємстві без колективного,трудового договору, по трудовій на декретному місці.Людина має виходити з декретної відпустки (по догляду за дитиною до 3-х років)у вересні.Чи має право вона вийти на роботу раніше?Чи можуть роботодавці звільнити мене в такому випадку і що буде з виплатою лікарняного по вагітності і пологах?Дякую.

Лист Мінпраці від 29.05.2007 р. № 126/13/133-07.Якщо працівниця, що працює на декретній посаді, сама іде в декрет.
Відповідно до частини третьої статті 184 КЗпП звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років, якщо дитина потребує догляду відповідно до медичного висновку і жінці відповідно до частини шостої статті 179 КЗпП, надано відповідну відпустку), одиноких матерів за наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов;язковим працевлаштуванням. В такому разі на період працевлаштування їй виплачується середня заробітна плата на період не більше 3 місяців. Середня заробітна плата обчислюється відповідно до Порядку обчислення середньої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) для розрахунку виплат за загальнообов’язковим державним соціальним страхуванням затвердженого постановою Кабінету Міністрів від 26.09.2001 № 1266.
Тобто жінка, яка працює на декретній посаді і сама йде у відпустку по догляду за дитиною, не може бути звільнена при виході з відпустки працівника, на посаді якого вона працює.
А оплата лікарняного проводиться не працедавцем а ФСС ТВП.
Підприємства, установи, організації, фізичні особи, які використовують найману працю та виплачують допомогу у зв*язку з вагітністю та пологами, нараховують єдиний внесок у розмірі 33,2 % суми допомоги у зв*язку з вагітністю та пологами та утримують єдиний внесок у розмірі 2 % таких сум з осіб, які перебувають у відпустці та отримують таку допомогу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк