Юридичні питання

Відмовили в отримані допомоги у п-тві по сумісництву

доброго дня!я знаходжусь у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, станом на 9/1/14 подала лікарняний лист на отримання допомоги по вагітності та пологах у 2 п-тва по сумісництву з основного місця праці звільнена за згодою сторін у 2013. мені відмовили в отримані допомоги у п-тві по сумісництву на підставі що немає основного місця праці чи правильно це?

Чинне законодавство каже, що у разі звільнення працівника з основного місця роботи, робота за сумісництвом АВТОМАТИЧНО стає основним місцем працевлаштування. Тому, пані мала одразу після звільнення принести свою трудову книжку до одного із місць роботи за сумісництвом. Чинні норми не дають відповіді, яке ж із 2-х підприємств мало б взяти пані на основну роботу. Виходячи з логіки, то це мало би бути підприємство, куди пані прийшла на роботу за сумісництвом спершу. Але НЕМАЄ таких чітких вказівок. То вона може вибирати (хоча, можливо, проф спілки мають якісь свої документи, які не поширюють у маси, але на які посилаються, то може бути так, як я казала – перша “підробітка” мала би її працевлаштувати на основне місце роботи).Звичайно, через те, що пані не повідомила роботодавця вчасно, “заднім числом” вони навряд чи будуть проводити її по основному складу працівників, бо там є звітність, яку треба було подавати вчасно, а за невчасну подачу – штраф. То хоча б зараз треба писати заяву на перевод на основне місце роботи, подавати трудову книжку. Ще просити зробити запис про суміщення, з якого краще буде робити запис про перевод на основне місце роботи тепер.
Щодо лікарняного: тепер його треба переробляти на підприємство, яке буде основним роботодавцем. Звичайно, медики передадуть цій пані “вітання” і від себе.
Оплату лікарняного проводять за всіма місцями роботи. Нижче надаю частину коментаря фахівця Фонду соцстраху Ірини Єременко: “Працівник, який уклав трудовий договір на роботу за сумісництвом, перебуває в трудових відносинах з підприємством і тому має право на відпустку у зв;язку з вагітністю та пологами так само, як і за основним місцем роботи.
Надання відпустки у зв;язку з вагітністю та пологами наказом роботодавця не оформляється ані за основним місцем роботи, ані за місцем роботи за сумісництвом. Підставою для надання такої відпустки за основним місцем роботи є листок непрацездатності, а за місцем роботи за сумісництвом копія листка непрацездатності, засвідчена в установленому порядку, тобто відпустка починається з того дня, з якого відкрито листок непрацездатності у зв*язку з вагітністю та пологами. Згідно з частиною першою статті 50 Закону України Про загальнообов*язкове державне соціальне страхування у зв*язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням від 18 січня 2001 р. №2240-III (далі Закон №2240) допомога по вагітності та пологах, яка виплачується за період відповідної відпустки, надається за основним місцем роботи і за місцем роботи за сумісництвом.
Допомога по вагітності та пологах виплачується за основним місцем роботи на підставі листка непрацездатності, виданого в установленому порядку, а за місцем роботи за сумісництвом копії листка непрацездатності, засвідченої підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи (частина перша ст. 51 Закону №2240).
Тобто, відмова у виплаті була слушна, бо пані ніде не подала свою трудову, щоб мати основне місце роботи!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.