Юридичні питання

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку

Я у декретній відпустці по догляду за дитиною до 3-х років. Можу я вийти з відпустки, а пізніше використати її. Фірма зареєстрована за домашньою адресою, можна працювати без відриву від дитини. Це також можна використати. Дякую.

Згідно статті 18 Закону України Про відпустки. Після закінчення відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами, за бажанням жінки їй надається відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відпустка надається за заявою жінки (додається копія; свідоцтва про народження дитини); або осіб, зазначених у ч. 3 ст.18 Закону України Про відпустки, повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу. Підприємство за рахунок власних коштів може надавати жінкам частково оплачувану відпустку та відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більшої тривалості.Слід зазначити, що жінка, яка перебуває у зазначеній відпустці, має право у будь-який час перервати дану відпустку та приступити до роботи. При цьому видається відповідний наказ на підставі її заяви.
За бажанням жінки або осіб зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.
Працівникам, які мають право на соціальні відпустки, передбачені статтями 17 і 18 цього Закону виплачується державна допомога на умовах передбачених Законом України “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” та іншими нормативно-правовими актами України.
Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею віку трьох років не надається працівникові, якщо дитина перебуває на державному утриманні.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.