Юридичні питання

Відпустка по догляду за дитиною до 3 років після атестації

Допоможіть мені у вирішенні такого питання: я лікар-інтерн, зараз у заочній інтернатурі (м.Гайсин), до кінця якої планую народжувати дитину, лист непрацездатності по вагітності і пологах до кінця січня 2014,а з 1.02.2014р. починається очна частина інтернатури (м.Вінниця), чи можна буде її пройти,а потім взяти відпустку по догляду за дитиною до 3 років,невиходячи на роботу?

Так, Ви можете взяти відпустку по догляду за дитиною віком до 3 років, але раджу перед цим пройти атестацію на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням; (підтвердженням) звання “лікар-спеціаліст”. Наказ Міністерства охорони здоров’я України від 19.12.97 N359 2.1. Атестації на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням звання лікаря-спеціаліста з конкретної лікарської спеціальності підлягають особи які закінчують навчання в інтернатурі клінічній ординатурі або аспірантурі з цієї спеціальності якщо останні ще не мають сертифіката лікаря-спеціаліста з даного фаху, а також особи, які у порядку передбаченому наказом МОЗ України від 25.12.92 N 195 допущені до; лікарської діяльності та пройшли курси спеціалізації, стажування або інші види підготовки. Тому, що Особи,які не працювали більше трьох років за конкретною лікарською спеціальністю, та особи, які своєчасно не пройшли атестацію на кваліфікаційну категорію або яким відмовлено у присвоєнні (підтвердженні) другої; кваліфікаційної категорії не можуть займатися лікарською діяльністю з цієї спеціальності без попереднього проходження стажування у порядку передбаченому наказом МОЗ України від 17.03.93 N 48 4.2. Від атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії звільняються вагітні жінки та особи, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною згідно з чинним законодавством. Термін їх чергової атестації відповідно переноситься. Стаття 18.Закону України Про відпустки. Ця відпустка може бути використана повністю або частинами також батьком дитини, бабою, дідом чи іншими родичами, які фактично доглядають за дитиною. За бажанням жінки або осіб зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При цьому за ними зберігається право на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною.