Здоров’я мами

Вітрянка під час вагітності – факти ризику

Доброго дня! Мене звати Юлія! Якщо я захворію вітрянкою в 20 тижнів вагітності, чим це загрожує моїй дитині?

Доброго дня, пані Юліє!

Вітрянка при вагітності становить небезпеку для плода. У разі захворювання вагітної жінки вітрянкою на ранніх термінах вагітності можливі мимовільні аборти, мертвонародження і вроджені вади розвитку: рубці шкіри, гіпоплазія кінцівок, атрофія кори мозку, розумова відсталість, затримка росту, мікрофтальмія, катаракта.

Але, на відміну від краснухи, відсоток розвитку каліцтв і вад плода при вітрянці дуже низький і становить близько 1%. Найчастіше при захворюванні вітрянкою на ранніх термінах вагітності відбувається викидень або внутрішньоутробна загибель плода.

Вітряна віспа у вагітної жінки не розглядається лікарями як показання до штучного переривання вагітності. У разі зараження вітрянкою під час вагітності в терміни до 14 тижнів ризик для плоду складає 0,4%, а при зараженні в терміни від 14 до 20 тижнів – не більше 2%. Після 20 тижнів для дитини ризику фактично немає. Лікування специфічним імуноглобуліном під час вагітності різко знижує навіть цей дуже маленький ризик для майбутньої дитини. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.