Юридичні питання

Як нараховуються декретні при неповному робочому місяці?

Як нараховуються декретні при неповному робочому місяці на підприємстві. Якщо заробіток біля 600 грн/міс, чи береться для розрахунку декретних мінімальна зарплата?

До Порядку № 1266 було внесене нове правило, а саме: якщо працівниця іде в декрет, відпрацювавши менше календарного місяця, то декретні їй виплачуються, виходячи з нарахованої зарплати, з якої сплачуються соцвнески, але не вище величини середньої зарплати за всіма видами економічної діяльності (за даними Держкомстату), що склалася у відповідному регіоні в місяці, що передує місяцю настання страхового випадку, та не нижче величини мінімальної зарплати, установленої законом у місяці настання страхового випадку (другий абзац п. 6 Порядку № 1266).;
Ця норма застосовується, якщо у жінки немає жодного повного відпрацьованого календарного місяця (від 1-го до 1-го числа). Наприклад, якщо працівницю прийнято на роботу 18 червня 2013 р., а 24 липня 2011 р. вона йде у декрет, то роботодавець застосовує верхню та нижню планки під час оплати декретних, оскільки жодного повного календарного місяця (від 1-го до 1-го числа) жінка не відпрацювала.
;
Жінка, яка відпрацювала перед виходом у декрет за останнім місцем роботи менше місяця, має право звернутися до районного Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ФСС ТВП) за обчисленням суми декретних (новий абзац третій п. 6 Порядку № 1266). У такому разі розрахунок суми допомоги їй здійснює ФСС ТВП на підставі наданих довідок про доходи за кількома місцями роботи за шість календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку При цьому Фонд лише розраховує суму декретних та видає жінці відповідну довідку, на підставі якої роботодавець за останнім місцем роботи нараховує та виплачує їй цю допомогу в загальному порядку (лист Мінпраці № 1000).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк