Юридичні питання

Які документи потрібні для оформлення декретної відпустки

Доброго дня. Скажіть будь ласка які документи потрібні для оформлення дикретної відпустки. Та коли саме їх потрібно подавати. Що собою представляють (дородові і післяродові виплати). Куди потрібно звертатись?

Оплачувана відпустка по вагітності та пологах є одним із видів соціальних відпусток. Вона надається жінці на підставі листка непрацездатності (видається за місцем спостереження за вагітною з 30 тижнів), у якому фіксується тривалість відпустки залежно від певних обставин – 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі народження двох і більше дітей та у разі ускладнення пологів 70) календарних днів після пологів, починаючи з дня пологів. Вона надається жінкам повністю незалежно від кількості днів, фактично використаних до пологів.Згідно з частиною 1 статті 38 Закону № 2240 допомога по вагітності та пологах надається застрахованій особі як матеріальне забезпечення, що компенсує втрату заробітної плати за період декретної відпустки.
Згідно із статтею 52 Закону N 2240 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження, про що комісією (уповноваженим) із соціального страхування на підприємстві приймається рішення про призначення матеріального забезпечення. Виплачується допомога по вагітності та пологах одразу за весь період декретної відпустки в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений на підприємстві для виплати зарплати. (частина 2 ст. 52 Закону № 2240).
Матеріальна допомога в зв’язку з вагітністю та пологами для безробітних надається в розмірі 100 відсотків допомоги при безробітті, але не менше 25 відсотків (тим, хто взагалі незареєстрований в ЦЗ) від розміру установленого Законом про державний бюджет; для працездатного населення.
Підставою для призначення матеріальної допомоги по безробіттю є довідка державної служби зайнятості про те, що жінка зареєстрована в центрі зайнятості, як безробітна.
Для оформлення матеріальної допомоги в зв’язку з вагітністю та пологами необхідно звернутися до управління соціального захисту за місцем реєстрації.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк