Юридичні питання

Закінчення строку трудового договору

Я — мати, яка виховує дитину (3 роки)без батька (були розлучені за 3 місяці до народження дитини). Після закінчення відпустки до 3-х років по догляду за дитиною, мені не дозволили вийти на своє місце роботи та «примусили» написати заяву на звільнення останнім днем перебування у цій відпустці, пояснивши ситуацію тим, що моя строкова угода була по наказу закінчена на дату виповнення дитині 3-х років (лютий, 2014). Працювала в системі освіти, викладач іноз.мови в гімназії. Підкажіть будь ласка, чи правомірно мені не дозволили приступити до роботи за своєю попередньою посадою? Чи можу (та яким чином) я можу відновити своє право? Дякую

Закінчення строку трудового договору може бути підставою для його припинення (працівник звільняється за п. 2 ст. 36 КЗпП), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимогу про їхнє припинення.Тобто, якщо строковий договір був підписаний працедавцем до дня, коли був виданий наказ щодо Вашого звільнення, дій працедавця можна вважати правильними.
Якщо ж день закінчення строкового договору не співпадає з днем звільнення, Ви можете оскаржити дії працедавця через суд.
Детально в статтях розділу Юридичні поради на сайті Зростай Малюк.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк