Юридичні питання

Закінчення строку трудового договору

Я — мати, яка виховує дитину (3 роки)без батька (були розлучені за 3 місяці до народження дитини). Після закінчення відпустки до 3-х років по догляду за дитиною, мені не дозволили вийти на своє місце роботи та «примусили» написати заяву на звільнення останнім днем перебування у цій відпустці, пояснивши ситуацію тим, що моя строкова угода була по наказу закінчена на дату виповнення дитині 3-х років (лютий, 2014). Працювала в системі освіти, викладач іноз.мови в гімназії. Підкажіть будь ласка, чи правомірно мені не дозволили приступити до роботи за своєю попередньою посадою? Чи можу (та яким чином) я можу відновити своє право? Дякую

Закінчення строку трудового договору може бути підставою для його припинення (працівник звільняється за п. 2 ст. 36 КЗпП), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимогу про їхнє припинення.Тобто, якщо строковий договір був підписаний працедавцем до дня, коли був виданий наказ щодо Вашого звільнення, дій працедавця можна вважати правильними.
Якщо ж день закінчення строкового договору не співпадає з днем звільнення, Ви можете оскаржити дії працедавця через суд.
Детально в статтях розділу Юридичні поради на сайті Зростай Малюк.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.