Юридичні питання

ЗАКОНУ УКРАЇНИ Про державну допомогу сім’ям з дітьми:

Згідно роз’ясненння, наданого на офіційному веб-сайті Міністерства юстиції України Департаментом соціального, трудового та гуманітарного законодавства, що «до категорії одинокої матері відносяться: жінка, яка не перебуває у шлюбі та у свідоцтві про народження дитини якої відсутній запис про батька дитини або запис про батька зроблено у встановленому порядку за вказівкою матері; вдова; жінка, яка виховує дитину без батька (в тому числі й розлучена жінка, яка виховує дитину без батька, незважаючи на факт отримання аліментів, і жінка, яка вийшла заміж, але її дитина новим чоловіком не усиновлена)» ([електронний ресурс] – режим доступу: http://www.minjust.gov.ua/17185). Я — мати, яка виховує дитину (3 роки)без батька (були розлучені за 3 місяці до народження дитини). Підкажіть, будь ласка, чи прирівнююсь я до категорії одиноких матерів, у яких випадках та які необхідні для цього документи, а також якими пільгами я можу користуватись у своєму конктетному випадку? Дякую

Нижче приведений витяг із “ЗАКОНУ УКРАЇНИ” Про державну допомогу сім’ям з дітьми:Розділ V-A. Стаття 18. Право на допомогу на дітей одиноким матерям.
Право на допомогу на дітей одиноким матерям мають одинокі матері (які не перебувають у шлюбі), одинокі усиновлювачі, якщо у свідоцтві про народження дитини або документі про народження дитини, виданому компетентними органами іноземної держави, за умови його легалізації в установленому законодавством порядку (рішенні про усиновлення дитини), відсутній запис про батька (матір) або запис про батька (матір) проведено в установленому порядку органом державної реєстрації актів цивільного стану за вказівкою матері (батька, усиновлювача) дитини.
Якщо ваш статус на сьогодні відповідає цим вимогам значить Ви мати-одиначка і можете скористатись усіма пільгами, що визначені законодавством України.
Це все повинно визначатись в УПСЗН за місцем проживання.
Детально в статтях розділу Юридичні поради на сайті Зростай малюк.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.