Здоров’я мами

Заняття на фітболі

Здравствуйте! Подскажите, пожалуйста, можно ли заниматься гимнастикой (для мышц промежности) на фитболе с 36 неделе беременности (когда ребенок уже занял определенное предлежание)? Не повлекут ли эти занятия смену предлежания плода?

Доброго дня, пані Інно!

 

Комплекс фізичних вправ на фітболі повинен покращувати рухливість, гнучкість, еластичність суглобів і кровообіг всіх органів, а також зміцнювати дихальну і серцево-судинну системи організму.

Виконуючи роль опори, м’яч дає можливість вагітним жінкам розслабитися і краще відчути своє тіло, і з ним простіше виконувати вправи на розтягування м’язів. Балансуючи і утримуючи рівновагу, ви включаєте в роботу приховані резерви організму: вибудовуєте правильну поставу, розвиваєте координацію рухів, зміцнюєте всі м’язові групи, навіть ті, які зазвичай перебувають у пасивному стані.

Тому вправи на фітболі, в принципі, не можуть зашкодити малюкові і призвести до зміни передлежання, але все повинно виконуватись без фанатизму.  

В перебігу ж п’ятої фази вагітності (від 36 тижня і до пологів) необхідно закріплювати навички в глибокому і ритмічному диханні, в умінні розслаблятися і розміряти зусилля. Треба вдосконалювати ті вправи, що відповідають положенням, прийнятим породіллею під час пологів (підйоми тазу з опорою на лопатки і стопи, згинання ніг, повороти на бік), а такі вправи, зазвичай , виконуються без фітболу, а в положенні стоячи або лежачи.

Основні групи гімнастичних вправ Ви можете знайти в брошурі «Обмінна карта «Зростай, Малюк!»

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк