У дітей віком до двох років відносне збільшення вилочкової залози є нормою.
В принципі, лікування воно не потребує, до 4-5 років залоза, зазвичай, зменшується сама.
Інколи причиною збільшення вилочкової залози у дітей може стати лімфатичний діатез. Це відбувається, якщо лімфатична тканина дитини має схильність до надлишкового росту. Тому батьки дітей, яким поставили діагноз «Лімфатичний діатез», повинні бути готові до частих інфекційних захворювань і різних алергічних реакцій у дитини, що можуть проявлятись у вигляді дерматиту.
Однією з причин збільшення тимусу виступає нестача білка в раціоні дитини. У разі тривалого його дефіциту, відбувається не просто зниження функції тимусу і лейкоцитів, але й ослаблення імунітету у дитини.
Для профілактики збільшення тимусу потрібно забезпечити в дитячому раціоні необхідну кількість білка та, що не менш важливо, його якість.
Найбільш корисний та засвоюваний білок міститься в грудному молоці, тому першим кроком у боротьбі зі збільшенням вилочкової залози у новонароджених є налагодження правильного та довготривалого грудного вигодовування.
Для штучників оптимальним варіантом будуть адаптовані суміші.
З порадами щодо організації правильного грудного вигодовування та харчуванням матері-годувальниці можна детально ознайомитись на сайті «Зростай, Малюк!» в розділі «Грудне вигодовування».
Що стосується планових щеплень.
Збільшення вилочкової залози (тимомегалія) 1-2-го ступеня, за умови клінічного здоров’я у дітей, не є прямим протипоказанням до відмови від вакцинації, але перед щепленням обов’язково покажіть дитину педіатру та імунологу і переконайтесь, що малюк повністю здоровий.
Щеплення роблять під захистом протиалергічних препаратів.
Діти з тимомегалією 3-го ступеня за умов сприятливої епідобстановки підлягають медичному відведенню від профілактичних щеплень до 6-ти місяців (крім поліомієліту). Вакцинацію таким дітям слід рекомендувати тільки після проведення курсу лікування, призначеного спільно з дитячим невропатологом.
Додати коментар