Здоров’я мами

Збільшення вилочкової залози

Здравствуйте ! Моей дочери 4-и месяца она заболела бронхитом и нам пришлось сделать рентген, он показал , что у нее увеличена вилочковая железа. Скажите, пожалуйста, что это значит и можно ли делать ребенку прививки? Заранее Вам благодарна!

У дітей віком до двох років відносне збільшення вилочкової залози є нормою.

В принципі, лікування воно не потребує, до 4-5 років залоза, зазвичай, зменшується сама.

Інколи причиною збільшення вилочкової залози у дітей може стати лімфатичний діатез. Це відбувається, якщо лімфатична тканина дитини має схильність до надлишкового росту. Тому батьки дітей, яким поставили діа­гноз «Лімфатичний діатез», повинні бути готові до частих інфекційних захворювань і різних алергічних реакцій у дитини, що можуть проявлятись у вигляді дерматиту.

Однією з причин збільшення тимусу виступає нестача білка в раціоні дитини. У разі тривалого його  дефіциту, відбувається не просто зниження функції тимусу і лейкоцитів, але й ослаблення імунітету у дитини.

Для профілактики збільшення тимусу потрібно забезпечити в дитячому раціоні необхідну кількість білка та, що не менш важливо, його якість.

Найбільш корисний та засвоюваний білок міститься в грудному молоці, тому першим кроком у боротьбі зі збільшенням вилочкової залози у новонароджених є налагодження правильного та довготривалого грудного вигодовування.

Для штучників оптимальним варіантом будуть адаптовані суміші.

З порадами щодо організації правильного грудного вигодовування та харчуванням матері-годувальниці можна детально ознайомитись на сайті «Зростай, Малюк!» в розділі «Грудне вигодовування».

 Що стосується планових щеплень.

 Збільшення вилочкової залози (тимомегалія) 1-2-го ступеня, за умови клінічного здоров’я у дітей, не є прямим протипоказанням до відмови від вакцинації, але перед щепленням обов’язково покажіть дитину педіатру та імуно­логу і переконайтесь, що малюк повністю здоровий.

Щеплення роблять під захистом протиалергічних препаратів.

 Діти з тимомегалією 3-го ступеня за умов сприятливої епідобстановки підлягають медичному відведенню від про­філак­тичних щеплень до 6-ти місяців (крім поліомієліту). Вакцинацію таким дітям слід рекомендувати тільки після проведення курсу лікування, призначеного спільно з дитячим невропатологом.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.