Юридичні питання

Зміна прізвища дитини

Добрий день! В одній з відповідей про зміну прізвища дитини Ви зауважили, що є можливість скасування запису про батька. Підкажіть, будь ласка, чи є хоч якась можливість змінити прізвище дитині на прізвище матері, а також вилучити відомості про батька з реєстру актів цивільного стану, коли ці відомості були внесені туди у 2008 році після народження дитини у порядку ст. 126 Сімейного кодексу (за згодою батька і матері, що не перебували у шлюбі). Причиною таких дій є те, що батько не приймає участі у вихованні дитини, не спілкується і не цікавиться дитиною, останні два роки зовсім не бачився з дитиною. Людина взагалі не йде на контакт і ні на що не реагує. Аліменти батько ніколи не сплачував. Дитина буде йти в школу і вже зараз не розуміє, чому її прізвище інше і чуже в нашій родині.
Дуже дякую хоча б за якусь відповідь, що допоможе мені зорієнтуватися в ситуації!

Згідно наказу Міністерства юстиції України від 12.01.2011 N 96/5 Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання
2.13. Підставою для внесення змін в актові записи; цивільного стану є:
2.13.1 рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання; шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану;
Виходячи з вимог цієї статті Вам просто необхідно звернутись до суду.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.