Юридичні питання

Зміна прізвища дитини при розлученні батьків

Здравствуйте! Моему малышу скоро годик и я развожусь с мужем. Уверенна, он не будет против смены фамилии ребенка на мою девичью. Подскажите пожалуйста, какие документы (разрешение отца) нужно составить и куда обращатся по этому поводу? Слышала, что в случае неполной семьи, при выезде в Россию необходимо разрешение отца ребенка - скажите как и где его составляют и максимум на какой срок? Заранее благодарю Вас за ответ! Спасибо Вам и за предыдущие консультации! Всего доброго!

Як таке, припинення шлюбу між батьками не тягне за собою автоматичної зміни прізвища дитини. Однак, якщо той з батьків, у якого дитина залишилася проживати після припинення шлюбу, змінив своє прізвище, він має право змінити і прізвище дитини. В такому випадку необхідно враховувати і наявність згоди другого з батьків, оскільки припинення шлюбу або визнання його недійсним не впливає на обсяг прав батьків.Відповідно до Наказу Мін’юсту від 12.01.2011 N 96/5 “Про затвердження Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання” зазначено:
2.13. Підставою для внесення змін до актових записів цивільного стану є: 2.13.10 актовий запис про шлюб та розірвання шлюбу. Ці актові записи є підставою для зміни прізвищ батьків (одного з них) в
актового запису про народження малолітньої дитини за умови одночасної зміни прізвища дитини,
2.16. Зміни, доповнення, виправлення вносяться в паперові носії актових записів цивільного стану та одночасно до Державного реєстру актів цивільного стану громадян,
2.16.22. При зміні прізвища батьків дитини або одного з них у зв’язку з державною реєстрацією шлюбу, розірванням шлюбу або визнанням шлюбу недійсним в актовому записі про народження малолітньої дитини змінюється прізвище батьків або одного з них при їх зверненні до відділу державної реєстрації актів цивільного стану та за умови одночасного зміни прізвища дитини … ”
Тобто, після набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу з визначенням місця проживання дитини разом з Вами, Ви повинні відвідати районний ЗАГС і подати заяву про зміну прізвища дитини на підставі розірвання шлюбу та зміни Вашого прізвища на дівоче. При цьому необхідно запросити батька дитини до РАГСу, щоб він надав власну згоду на зміну прізвища.
Для виїзду дитини за кордон з Вами необхідно буде отримати письмову згоду батька, яке оформляється у нотаріуса. У згоді на виїзд чітко вказується термін, на який батько готовий відпустити дитину за кордон. При собі мати паспорти, Свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про розірвання шлюбу / рішення суду.
Олена Беденко-Зваридчук, лікар-юрист, голова Комітету з медичного права Асоціації правників України

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.