Юридичні питання

Звільнення та виплати по безробіттю

Доброго Дня! Скажіть будь ласка, як мені бути у моїй ситуації?.. Я вагітна, працювала на ПП медичною сестрою, в зв"язку з вагітністю і прийнятям нового закону для вагітних з роботи мене скоротили, я встала у міський центр зайнятості, 17 жовтня буде 3 місяці як я там стою, а 18 жовтня мені припиняється виплата там тому, що у мене буде 30 тижнів, що дає змогу оформити декретну відпустку, але за 3 міс. в центі зайнятості я отримала лише 220 грн. іншого доходу у мене немає, чому так??? Чому наша держава не піклується про таких людей, як вагітній жінці прожити на 220 грн.? Дзвінок на гарячу лінію нічого не допоміг.

Якщо Ви маєте на увазі Закон України від 14.05.2013 №;231-VII ;Про внесення змін до деяких законів України щодо призначення та індексації пенсії;, то він не передбачає ніяких звільнень вагітних.В даному випадку ваш працедавець порушив вимоги КЗПП України:
Стаття 184. Гарантії при прийнятті на роботу і заборона звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей;
Забороняється відмовляти жінкам у прийнятті на роботу і знижувати їм заробітну плату з мотивів, пов’язаних з вагітністю або наявністю дітей віком до трьох років, а одиноким матерям – за наявністю дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда.
При відмові у прийнятті на роботу зазначеним категоріям жінок власник або уповноважений ним орган зобов’язані повідомляти їм причини відмови у письмовій формі. Відмова у прийнятті на роботу може бути оскаржено у судовому порядку.
Звільнення вагітних жінок і жінок, які мають дітей віком до трьох років (до шести років – частина шоста статті 179), одиноких матерів при наявності дитини віком до чотирнадцяти років або дитини-інваліда з ініціативи власника або уповноваженого ним органу не допускається, крім випадків повної ліквідації підприємства, установи, організації, коли допускається звільнення з обов’язковим працевлаштуванням. Обов’язкове працевлаштування зазначених жінок здійснюється також у випадках їх звільнення після закінчення строкового трудового договору. На період працевлаштування за ними зберігається середня заробітна плата, але не більше трьох місяців з дня закінчення строкового трудового договору.
Що ж до розмірів призначення допомоги по безробіттю, прочитайте, будь ласка, на сайті статтю “Допомога по безробіттю 2013”.

Додати коментар

Оприлюднити коментар

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк