Для дітей першого року життя найкращою їжею є материнське молоко. Кількість висмоктаного дитиною молока з 10-20 мл в перші дні життя поступово збільшується: на 3-й добі малюк вже може висмоктати 40-50 мл за одне годування, до 7-го дня 70-80 мл, до кінця першого місяця життя – 100 -110 мл. Однак індивідуальні коливання норми можуть бути дуже значними. Навіть один і той же малюк в різні годування може висмоктувати різний об’єм молока.
Якщо дитина розвивається нормально, добре додає в масі тіла, спокійно спить і не спить, значить, молока у матері достатньо. Однак, якщо дитина після кожного годування проявляє неспокій, не витримує проміжків між годуваннями, можна припустити, що молока не вистачає. У цьому випадку слід звернутися до лікаря-педіатра, який проведе контрольне годування (дитина зважується до прикладання до грудей матері і після закінчення годування, за різницею в масі тіла визначить кількість висмоктаного молока) і вирахує добовий обсяг одержуваного дитиною харчування.
Загально прийнятими нормами вважається, що дитина у віці від 8 – 10 днів до 2 місяців має бути на добу таку кількість молока, яке дорівнює 1/5 його маси тіла. Якщо при повторних контрольних годівлях встановлюють, що дитина отримує недостатньо материнського молока, йому призначають догодовування у вигляді донорського молока або адаптованих молочних сумішей. При цьому, чим молодша дитина, тим бажаніше як догодовування використовувати донорське жіноче молоко.