Грудне вигодовування

Техніка грудного вигодовування

Існує багато положень для годування дитини грудьми.
І ось декілька з них:

Лежачи або обличчям до обличчя

Лежачи на боці — мама та малюк розташовуються обличчям один до одного. У цьому положенні зручно годувати тією груддю, яка розташована нижче. При необхідності, мама може трохи нахилитися вперед, і дати малюкові ту грудь, яка вище.

Валетом

Таке положення відмінно підійде для тих мам, у яких виник лактостаз у верхніх дільницях молочної залози. Щоб годувати в такому положенні, мамі треба лягти на ліжко, як і під час годування обличчям до обличчя, а малюка покласти «валетом» по відношенню до себе.

Дитина зверху

Щоб годувати дитину в цьому положенні, мамі потрібно лягти на подушку спиною, а дитину прикласти до грудей зверху, молоко буде литися повільніше вже внаслідок смоктання.

Перехресна колиска

Цей варіант положення дає можливість контролювати правильне прикладання. Малюк лежить у мами на руці, вона долонею другої руки притримує голову малюка та може її направляти в сторону грудей, а також вкладати груди до рота дитини.

З-під руки

Для годування в такому положенні може знадобитися декілька подушок: для малюка та мами. Мамі подушку потрібно підкласти під спину, малюку – теж. Дитину покласти на руку, притримуючи долонею за голову та спрямовуючи його ротик до грудей.

Нависання

Покладіть дитину набік, присядьте поруч і трохи нависніть над дитиною. Таке положення підійде тим мамам, у яких молоко «видобувається» насилу, тому що воно допомагає молоку швидше стікати вниз молочними протоками, внаслідок чого дитині буде зручніше їсти.
Грудне вигодовування – дуже індивідуальний процес. Тому кожна мама методом спроб і помилок, випробовуючи різні положення для годування, сама зрозуміє яке положення її тіла та малюка є найбільш зручним для грудного вигодовування.

Підготовка до вигодовування груддю

При огляді молочних залоз може бути встановлена плоска або втиснута форма сосків. Але мамам не слід переймайтися, справа в тому, що дитина під час смоктання захоплює не тільки сам сосок, а й частину груді навколо соска, потрібно лише правильно її прикласти до грудей.

Практично кожна мама спроможна годувати свою дитину грудьми тривалий час, для цього треба:

  • прикладання новонародженого до грудей мами в перші 30-60 хвилин після пологів;
  • часте, активне смоктання, яке визначається не якимось розкладом, а тільки індивідуальною вимогою дитини та ступенем її ситості;
  • правильна техніка годування, яка забезпечує ефективне смоктання;
  • позитивний емоційний стан мами, яка годує грудьми.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.