Грудне вигодовування

Техніка грудного вигодовування

Існує багато положень для годування дитини грудьми.
І ось декілька з них:

Лежачи або обличчям до обличчя

Лежачи на боці — мама та малюк розташовуються обличчям один до одного. У цьому положенні зручно годувати тією груддю, яка розташована нижче. При необхідності, мама може трохи нахилитися вперед, і дати малюкові ту грудь, яка вище.

Валетом

Таке положення відмінно підійде для тих мам, у яких виник лактостаз у верхніх дільницях молочної залози. Щоб годувати в такому положенні, мамі треба лягти на ліжко, як і під час годування обличчям до обличчя, а малюка покласти «валетом» по відношенню до себе.

Дитина зверху

Щоб годувати дитину в цьому положенні, мамі потрібно лягти на подушку спиною, а дитину прикласти до грудей зверху, молоко буде литися повільніше вже внаслідок смоктання.

Перехресна колиска

Цей варіант положення дає можливість контролювати правильне прикладання. Малюк лежить у мами на руці, вона долонею другої руки притримує голову малюка та може її направляти в сторону грудей, а також вкладати груди до рота дитини.

З-під руки

Для годування в такому положенні може знадобитися декілька подушок: для малюка та мами. Мамі подушку потрібно підкласти під спину, малюку – теж. Дитину покласти на руку, притримуючи долонею за голову та спрямовуючи його ротик до грудей.

Нависання

Покладіть дитину набік, присядьте поруч і трохи нависніть над дитиною. Таке положення підійде тим мамам, у яких молоко «видобувається» насилу, тому що воно допомагає молоку швидше стікати вниз молочними протоками, внаслідок чого дитині буде зручніше їсти.
Грудне вигодовування – дуже індивідуальний процес. Тому кожна мама методом спроб і помилок, випробовуючи різні положення для годування, сама зрозуміє яке положення її тіла та малюка є найбільш зручним для грудного вигодовування.

Підготовка до вигодовування груддю

При огляді молочних залоз може бути встановлена плоска або втиснута форма сосків. Але мамам не слід переймайтися, справа в тому, що дитина під час смоктання захоплює не тільки сам сосок, а й частину груді навколо соска, потрібно лише правильно її прикласти до грудей.

Практично кожна мама спроможна годувати свою дитину грудьми тривалий час, для цього треба:

  • прикладання новонародженого до грудей мами в перші 30-60 хвилин після пологів;
  • часте, активне смоктання, яке визначається не якимось розкладом, а тільки індивідуальною вимогою дитини та ступенем її ситості;
  • правильна техніка годування, яка забезпечує ефективне смоктання;
  • позитивний емоційний стан мами, яка годує грудьми.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк