Грудне вигодовування

Короткі поради з грудного вигодовування

Для дітей першого року життя найкращою їжею є материнське молоко. Кількість висмоктаного дитиною молока з 10-20 мл в перші дні життя поступово збільшується: на 3-й добі малюк вже може висмоктати 40-50 мл за одне годування, до 7-го дня 70-80 мл, до кінця першого місяця життя – 100 -110 мл. Однак індивідуальні коливання норми можуть бути дуже значними. Навіть один і той же малюк в різні годування може висмоктувати різний об’єм молока.

 Якщо дитина розвивається нормально, добре додає в масі тіла, спокійно спить і не спить, значить, молока у матері достатньо. Однак, якщо дитина після кожного годування проявляє неспокій, не витримує проміжків між годуваннями, можна припустити, що молока не вистачає. У цьому випадку слід звернутися до лікаря-педіатра, який проведе контрольне годування (дитина зважується до прикладання до грудей матері і після закінчення годування, за різницею в масі тіла визначить кількість висмоктаного молока) і вирахує добовий обсяг одержуваного дитиною харчування.

 Загально прийнятими нормами вважається, що дитина у віці від 8 – 10 днів до 2 місяців має бути на добу таку кількість молока, яке дорівнює 1/5 його маси тіла. Якщо при повторних контрольних годівлях встановлюють, що дитина отримує недостатньо материнського молока, йому призначають догодовування у вигляді донорського молока або адаптованих молочних сумішей. При цьому, чим молодша дитина, тим бажаніше як догодовування використовувати донорське жіноче молоко.

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк