Грудне вигодовування

Скільки ще годувати грудьми після введення прикорму?

І після початку прикорму грудне молоко залишається найважливішим продуктом харчування для дитини. Всесвітня Організація охорони здоров’я рекомендує годувати дитину грудьми до двох років та довше, за бажанням матері та дитини.

Дослідження показали, що вміст захисних факторів, а також калорійність та жирність грудного молока після року навіть  збільшується. Грудне молоко залишається важливим джерелом енергії, унікальних поживних речовин та захищає дитину і після того, як малюк почав їсти прикорм.

Тривале грудне вигодовування корисне не тільки для дитини, але й для матері. Вчені виявили, що чим довше жінка годує, тим значніше зменшується для неї ризик розвитку раку грудей, яєчників, матки, щитовидної залози, стравоходу, а також знижується ризик розвитку діабету ІІ типу, остеопорозу, ревматоїдного артриту.

Деякі діти старше року прикладаються до грудей тільки перед засинанням та вранці, деякі просять груди частіше. Якщо мама вийшла на роботу, маля може їсти прикорм у її відсутність та прикладатися до грудей ввечері, вночі та вранці. Це все варіанті норми. Дитина може частіше просити груди, якщо вона втомилася, захворіла або чимось засмучена.

По мірі того, як дитина росте, вона їсть все більше «дорослої» їжі, і кількість прикладань до грудей поступово скорочується, зменшується і тривалість самих годувань. Якщо не намагатися прискорювати розвиток подій, кількість молока у матері зменшується плавно, і коли малюк зовсім перестає прикладатися до грудей, груди у матері не переповнюються і не болять.

Якщо ж переповнення таки трапилося, в жодному разі не потрібно перев’язувати груди. Перев’язування не прискорює закінчення лактації, є дуже болючим для матері, збільшує ризик застою молока і маститу. Але можна злегка підціжувати груди (не спустошуючи повністю), прикладати до грудей прохолодні компреси. Молоко саме поступово перестає вироблятися, якщо дитина не бере груди.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.