Малюк від 0 до 1 року

Годування дитини від народження до 6 місяців

До народження дитина отримує всі поживні речовини через плаценту.Коли маля вже народилося, воно так само повністю залежить від матері: тепер все необхідне дитина буде отримувати з грудним молоком. Вітаміни, мікроелементи, білки, жири та вуглеводи містяться в грудному молоці в оптимальних пропорціях, та мають оптимальний склад. Молоко пристосовується до зміни потреб зростаючої дитини. Грудне молоко — не просто їжа: з кожним прикладанням до грудей дитина також отримує ферменти, що допомагають їй перетравлювати та засвоювати їжу, фактори росту та гормони, які тонко регулюють розвиток маляти, величезну кількість антиінфекційних факторів: антитіла, живі імунні клітини, лактоферин, лізоцим тощо. Тісний контакт під час годувань зміцнює зв’язок між матір’ю та д

Дитина, молодша 6 місяців, ще не може повноцінно засвоювати іншу їжу. Вода, чаї, сік, будь-який  прикорм (пюре, каші, сир, жовток) дитині цього віку не потрібні. Введення додаткових продуктів підвищує ризик гострих кишкових інфекцій, зменшує потребу у грудному молоці та тривалість грудного вигодовування. Дитину потрібно прикладати до грудей так часто, як вона попросить, і вдень, і вночі.

З народження і до піврічного віку дитина має перебувати на виключно грудному вигодовуванні. Це означає, що маля не отримує нічого, окрім грудного молока (та ліків, якщо лікар призначив лікування).

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.