До народження дитина отримує всі поживні речовини через плаценту.Коли маля вже народилося, воно так само повністю залежить від матері: тепер все необхідне дитина буде отримувати з грудним молоком. Вітаміни, мікроелементи, білки, жири та вуглеводи містяться в грудному молоці в оптимальних пропорціях, та мають оптимальний склад. Молоко пристосовується до зміни потреб зростаючої дитини. Грудне молоко — не просто їжа: з кожним прикладанням до грудей дитина також отримує ферменти, що допомагають їй перетравлювати та засвоювати їжу, фактори росту та гормони, які тонко регулюють розвиток маляти, величезну кількість антиінфекційних факторів: антитіла, живі імунні клітини, лактоферин, лізоцим тощо. Тісний контакт під час годувань зміцнює зв’язок між матір’ю та д
Дитина, молодша 6 місяців, ще не може повноцінно засвоювати іншу їжу. Вода, чаї, сік, будь-який прикорм (пюре, каші, сир, жовток) дитині цього віку не потрібні. Введення додаткових продуктів підвищує ризик гострих кишкових інфекцій, зменшує потребу у грудному молоці та тривалість грудного вигодовування. Дитину потрібно прикладати до грудей так часто, як вона попросить, і вдень, і вночі.
З народження і до піврічного віку дитина має перебувати на виключно грудному вигодовуванні. Це означає, що маля не отримує нічого, окрім грудного молока (та ліків, якщо лікар призначив лікування).