Як доглядати за новонародженим із перших днів
Залишившися після виписки з пологового удома сам на сам із первістком, молоді батьки часом хвилюються, чи здатні правильно доглядати за крихіткою. Проте маля у перші дні зовсім не потребує складного догляду: вчасно нагодуйте, змініть підгузок, викупайте й обробіть пупкову ранку та погуляйте в парку. А маля віддячить вам гарним сном та апетитом.
І хоча перші дні та тижні дитини – гарна можливість намилуватися батьківством досхочу й отримати вітання від рідних і друзів, та візити додому краще відкласти до 40 дня після виписки, щоб не інфікувати малюка, захисні механізми організму якого іще дуже слабкі.
Гігієна одягу та постілі немовляти
Дитяча білизна, пелюшки та постіль мають пратися окремо від одягу дорослих. Навіть збирати речі для прання необхідно в окремій закритій ємкості.
Використовувати для прання необхідно не просто дитячі пральні засоби, а мило або порошок саме для новонароджених.
Використовувати відбілювачі для дитячої білизни – заборонено.
Розпорядок дня
Від народження бажано встановити певний розпорядок дня дитини: сон, періоди активності, прогулянки, годування тощо. Сталий режим дня виробить у малюка відповідні навички, що сприятимуть кращому апетиту, сну та й взагалі розвитку.
Зазвичай розклад годування визначає сам малюк, адже в перші дні мама годує його за вимогою. А ось інші активності визначають батьки.
Сон і прогулянки
Важливою умовою для спокійного сну новонародженого є температура повітря у кімнаті, а також часті прогулянки на свіжому повітрі. Гуляти із дитиною дозволяється відразу після повернення із пологового будинку. У сонячну погоду важливо оберігати малюка від потрапляння прямих сонячних променів. А у хородну та вітряну погоду прогулянки краще скасувати. Немовля, яке звикло до щоденних прогулянок, без прогулянки стає тривожним і плаксивим.
Особливості провітрювання у дитячій
Кімнату малюка влітку необхідно постійно провітрювати. А якщо на вулиці дуже жарко, необхідно закривати вікна жалюзі або шторами та розвішувати поблизу вікна вологий рушник.
Взимку провітрюйте кілька разів на добу (без малюка у кімнаті). Встановіть у дитячій термометр та намагайтеся підтримувати температуру повітря близько 20-21 ° С.
Водні процедури
Купати малюка важливо щодня в той самий час, бажано увечері перед останнім годуванням.
Правильною температурою повітря у ванній є 20-24° С, а води – 37 ° С. Є особливість купання дівчат, яку обов’язково необхідно враховувати – підмивати дівчат потрібно спереду назад, щоб уникнути потрапляння кишкових бактерій до піхви.
Не купайте малюка до загоєння пупкової ранки через ризик зараження. Щодня ранку обробляйте зеленкою, а у разі потрапляння води, обережно її промокніть.
Додати коментар