У дитини тримісячного віку в організмі закінчуються антитіла, передані їй матір’ю під час народження, і відтепер приходить час здобувати свій власний природний захист – імунітет. Основним шляхом здобуття імунітету є щеплення.
Вкрай небажано робити щеплення тоді, коли є реальний ризик захворіти. А таким днем якраз і є почасти день відвідин поліклініки. Настійно радимо розмежовувати в часі походи по чисельних кабінетах і проведення щеплення. Обійшли фахівців, всі дали добро. Але необхідно пам’ятати, що інкубаційний період більшості ГРВІ не перевищує 2 дні.
Якщо через 2 дні після відвідин поліклініки малюк здоровий, можна збиратися на щеплення.
Не потрібно робити щеплення в незвичних, нестандартних для даної дитини кліматичних умовах. Якщо на вулиці сильна спека – цілком можна зачекати.
Не бажано безпосередньо перед і безпосередньо після щеплення (2 дні до, 3 дні після) «шукати» дитячі інфекції, відвідуючи без необхідності багатолюдні місця і запрошуючи гостей.
Неправильно , м’яко кажучи, робити поки що здоровій дитині щеплення, якщо в сім’ї є хворі застудними або кишковими інфекційними захворюваннями/
Проведення щеплень вдома заборонено інструкцією Міністерства охорони здоров’я України.
Пояснення: після будь-якої вакцинації може мати місце небезпечна для життя гостра алергічна реакція під назвою анафілактичний шок. У разі виникнення такої реакції в лікувально-профілактичному закладі, де проводилось щеплення, завжди є можливість надати дитині необхідну допомогу. Тому, не бажано відразу після щеплення йти з малюком додому, необхідно погуляти поряд з поліклінікою на вулиці або посидіти в коридорі хвилин 30 – лікар вас щодо цього повинен попередити.
Якщо щеплення проводяться в дитячих коллективах то оптимально, коли щеплення проводяться у п’ятницю — тоді попереду два вихідних дні – є можливість батькам самим проконтролювати стан здоров’я малюка.
По відношенню до вакцинних препаратів є багато вимог, основні – це їх виробництво, транспортування та зберігання.
Зберігання вакцин і термін придатності — слабка і одна з якнайменше контрольованих ланок у всьому ланцюжку проблем, пов’язаних з вакцинацією.
Саме цей, останній етап – зберігання та дотримання термінів придатності – батьки можуть проконтролювати однозначно.
Вакцина повинна бути на ваших очах витягнута з холодильника, після чого її (ампулу, флакон) підігрівають до кімнатної температури (можна у власних руках). Але у будь-якому випадку, ви повинні своїми очима побачити і своїми руками відчути холодну ампулу, перевірити термін придатності!
Переносимість щеплення визначається сукупністю безлічі чинників. При цьому якість вакцинного препарату має незіставно менший вплив на кінцевий результат вакцинації, ніж підготовка дитини і правильна організація процедури.