Малюк від 0 до 1 року

Вакцинація — надійний помічник імунітету

Навіть найтурботливіша мама не може передбачити, де та коли малюк зустрінеться з вірусами чи бактеріями – вдома, на вулиці під час прогулянки, обіймаючи тата, бабусю чи дідуся. Така зустріч з мікроорганізмами завжди несподівана і призводить до інфікування дитячого організму. Далі події розвиватимуться за одним з двох сценаріїв: або малюк тяжко та довго хворіє, або ж здобуває імунітет до збудника хвороби.

У будь-якому випадку, краще запобігти хворобі, ніж лікувати її.  В Україні система охорони здоров’я надає можливість зробити Вашому малюкові планові щеплення, починаючи від його народження Такі щеплення, з метою створення імунітету проти цілої низки захворювань,  проводяться згідно Календарю щеплень, затвердженому наказом  МОЗ № 595 від 15.09.2011 року. Правильно та вчасно проведені щеплення допоможуть Вам вберегти малюка від постійних ризиків. Вони на допомагають напрацювати імунітет проти цілої низки так званих дитячих та інших хвороб.

Вакцинація,  взагалі, завжди проводиться, аби: – запобігти інфекційним захворюванням та  понизити частоту інфекційних (раніше – широко поширених) захворювань, як то кір, дифтерія, кашлюк, краснуху, епідемічний паротит, правець, гемофільна інфекція типу b. Будь-яка вакцинація у сотні разів безпечніша за захворювання, від якого вона захищає. За даними Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я (ВООЗ) на сьогодні щепленнями охоплено понад 80% дітей усього світу (130 млн. дітей). Завдяки цьому щороку рятується 3 млн. дитячих життів, а мінімум 750 000 дітей уникають сліпоти, розумової відсталості та інших тяжких наслідків хвороб.

Види вакцини. До прийняття рішення щодо вакцинації кожна мама має вивчити максимум доступної інформації щодо того, які вакцини існують на сьогодні і як вони діють. Вакцина – це біологічний препарат, призначений для створення у людини імунітету до збудників тяжких заразних захворювань. Давайте розглянемо проти яких хвороб та які види вакцини застосовують для дітей в Україні.

Туберкульоз – вакцина складається зі спеціальних живих ослаблених бактерій — бацил Кальмета-Жерена (вакцина БЦЖ).

Гепатит В — для вакцинації використовують єдиний компонент вірусу гепатиту В – HbsAg, отриманий не від хворих або з вірусу, а у лабораторних умовах з використанням сучасних технологій. Вакцинація забезпечує тривалий, пожиттєвий імунітет.

Кашлюк (рос. «коклюш») — для вакцинації використовуються вакцини двох типів, жодна з яких не містить живого збудника. Перший тип вакцини – убитий (інактивований) збудник кашлюку; другий тип – окремі його компоненти (сучасна, так звана, ацелюлярна вакцина). Вакцинація проти кашлюку проводиться комбінованими вакцинами, обов’язковими компонентами яких також є анатоксини правцю та дифтерії. Вакцинація дозволяє уникнути тяжких проявів захворювання та його ускладнень.

Дифтерія та Правець — для вакцинації використовується інактивований токсин збудника дифтерії та правцю (так звані анатоксини), після їх введення в організм не виникає захворювання, а утворюються антитіла, здатні нейтралізувати токсин збудника у разі його потрапляння до організму вакцинованої людини. Вакцинація дозволяє уникнути тяжких проявів захворювання та його ускладнень.

Поліомієліт — для вакцинації використовуються вакцини двох типів: вакцина першого типу – ОПВ (оральна поліомієлітна вакцина) містить спеціально ослаблені вакцинальні віруси поліомієліту — призначається в крапельках; вакцина другого типу – ІПВ (інактивована поліомієлітна вакцина) містить убиті, інактивовані, віруси поліомієліту – вводиться за допомогою ін’єкції.

Інфекція, зумовлена Hib (Haemophilus influenzae type b, Гемофільна паличка типу b). До початку вакцинації серед дітей до 5 років життя Hib була одним із головних збудників тяжких захворювань, що іноді ставали причиною інвалідизації та навіть смерті дітей. Вакцинація дітей першого року життя, що була розпочата в Західній Європі, США та Канаді, виявила високу її ефективність з попередження таких захворювань, що сприяло зменшенню інвалідності та смерті серед дітей перших років життя. Для вакцинації використовується один з компонентів бактерії — полісахаридний антиген, що є достатнім для формування ефективного захисту проти цієї бактерії у дітей перших 5 років життя.

Кір – для вакцинації використовують спеціальний, вакцинальний, дуже ослаблений вірус кору, що дозволяє сформувати тривалий імунітет, несприйнятливість до хвороби.

Епідемічний паротит («свинка») – для вакцинації використовують спеціальний, вакцинальний, дуже ослаблений вірус епідемічного паротиту, що дозволяє сформувати тривалий імунітет.

Краснуха («червінка», «німецький кір») – вірус краснухи визнано найнебезпечнішим вірусом для вагітних та для їх ненароджених дітей. Вакцинація дітей проти краснухи дозволяє, до настання їхньої статевої зрілості, набути імунітету від краснухи, уберегти свою майбутню дитину від тяжких вад. Для вакцинації використовують спеціальний, вакцинальний, дуже ослаблений вірус краснухи.

Індивідуальна вакцинація є надзвичайно важливою підтримкою для дитячого імунітету, особливо з віку 12 місяців, коли материнські антитіла зникають з організму дитини. Потурбуйтеся про те, аби у Вашого малюка було радісне дитинство!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.