Малюк від 0 до 1 року Обране

Перший прикорм вашого малюка

Рекомендації та поради

У 5-6 місяців організм дитини вже потребує більшої кількості поживних речовин, аніж може забезпечити материнське молоко. Імунітет достатньо зміцнів, а сам малюк готовий до більш густої і твердої їжі.

Є кілька загальних ознак готовності до прикорму. Якщо малюк добре тримає голову, сидить майже без підтримки, відкриває ротик, коли бачить ложку з їжею, або відвертається, коли не голодний, а також якщо його маса тіла вдвічі більша за масу при народженні й з’явився хоча б один зуб, можете розпочинати прикорм. Однак не варто робити це під час проведення щеплень або на відпочинку тощо – дитина може отримати додаткове навантаження та стрес. Розпочинайте прикорм лише тоді, коли маля абсолютно здорове.

Кожен новий продукт вводьте починаючи з 0,5 ч.л. й лише зранку. Температура їжі має бути 36-37 ˚С. Протягом дня стежте за випорожненнями та чистотою шкіри малюка. Будь-які відхилення від звичної картини або поява висипки – вагома причина відкласти прикорм на якийсь час.

З чого почати? Існує маса рекомендацій щодо вибору продуктів для першого прикорму. Та найбільш універсальна – розпочинати з овочевого пюре, адже овочі якнайкраще задовольняють потребу організму в складних вуглеводах та клітковині. Ваш малюк погано набирає вагу чи має проблеми з випорожненнями? Лікар може порадити розпочати з безмолочної каші. У будь-якому разі обов’язково проконсультуйтеся у свого педіатра. З огляду на стан дитини він підкаже найбільш оптимальний варіант.

Для першого пюре обирайте один вид овочів. Почніть із кабачка, броколі чи цвітної капусти. За тиждень, коли малюк звикне до одного овочу, до пюре можна додати інший. Ще згодом пробуйте комбінувати смаки. Готувати краще на пару, щоб зберегти максимум вітамінів. Готовий кабачок чи капусту перетріть через сито чи скористайтеся блендером. Звичайно, найкращий варіант – це власноруч вирощені овочі або куплені у перевірених продавців. Не давайте дитині перші овочі, що з’являються навесні чи на початку літа – вони містять велику кількість нітратів. Можете також використовувати овочі, заморожені вами заздалегідь, або ж обирайте пюре промислового виробництва надійних дитячих брендів.

Минув місяць, і малюк звик до 2-3 овочів? На черзі каші. Починайте з безмолочних гречаної, рисової чи кукурудзяної та поступово додавайте до раціону   вівсяну та пшеничну. Ринок дитячого харчування пропонує безліч варіантів безмолочних та молочних сухих каш. Зважаючи на реакцію організму малюка та його смак, ви зможете обрати будь-яку або ж комбінувати їх, готуючи, скажімо, безмолочну кашу на звичній для вас адаптованій суміші.

Після каші дайте спробувати малюку фруктові пюре. Почніть з 0,5 ч.л. яблучного, трохи пізніше можна додати абрикос, грушу, ще згодом сливу (якщо маля не схильне до алергії). За тиждень збільшіть порцію до 60 г, а ближче до року обсяг фруктового пюре в раціоні дитини може сягати 200 мл на добу.

Малюку вже півроку, і він із задоволенням їсть пюре та каші? Час вводити кисломолочні продукти. Спробуйте дати йому сир. Як і раніше, починайте з 0,5 ч.л. та до 10 місяців поступово доведіть кількість сиру до 50 г на день.

Якщо ваше дитя не схильне до алергії, у 7 місяців можете запропонувати йому ¼, а згодом і половину круто звареного яєчного жовтка. Подрібнений жовток можна додавати до овочевого пюре. Не бажано давати жовток частіше двох разів на тиждень. Деякі педіатри рекомендують починати жовток навіть після введення до раціону м’яса.

Що ж до м’яса, то його краще починати у 7-8 місяців. Найкраще підійде нежирне пюре з кролика або ж індички чи перепілки. Трохи згодом можете спробувати телятину. До 10-12 місяців кількість м’ясного пюре має становити 60-70 г.

Малюку вже 9 місяців, і він має кілька зубів? Можете не перетирати їжу на пюре, достатньо її просто подрібнити, а м’ясо можна приготувати у вигляді фрикадельок.

Ближче до року спробуйте дати дитині рибу. Підійдуть нежирні сорти білої морської риби. Спостерігайте за реакцією організму, адже риба є одним із найбільш алергенних продуктів.

11-12 місяців – час, коли можна розширювати дитячий раціон, готуючи знайомі продукти у нових варіаціях – у вигляді запіканки чи пудингу, або додаючи до страв дрібку зелені чи трохи сметани.

Що більше густої їжі з’являється в дитячому раціоні, то важливішою стає рідина. Давайте малюку спеціальну дитячу воду або сік, розбавлений дитячою водою (1/3 соку і 2/3 води). Не хвилюйтеся, якщо він мало п’є. Дитина отримує достатню кількість рідини, якщо її випорожнення залишаються м’якими, а підгузок добре намокає і важчає. Пропонуйте малюку рідину в достатній кількості, та ніколи не змушуйте його пити.

Не годуйте дитину через силу. Якщо маля відмовляється, спробуйте запропонувати страву іншим разом. Спілкуйтеся з малюком під час годування, не поспішайте та обов’язково посміхайтеся!

 

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.