Для молодих матусь Знижки та акції Обране Статті

Наш перший місяць життя

Дитячій універмаг “СМІК”  запрошує Вас, до свого магазину за необхідними речами для Вас і вашого малюка

Рекоменуємо, роздрукувати  пам’ятку і вона обов’язково Вам стане у нагоді при наступному походу до магазину!

Невдовзі, Ваша оселя наповниться новими речами та звуками, Ваші близькі намагатимуться тихенько ходити та розмовляти, Ваші звички та графік змінюються. Відтепер малюк живе з Вами — у Вашому житті.

Перший місяць малюка у цьому світі називають неонатальним, або періодом новонародженості. Від того, як зараз малюк пристосується до життя, залежить його майбутній розвиток та здоров’я. Поведінка малюка в цей час — лише ланцюг реакцій на виклики навколишнього світу — усе в цьому світі відбувається для нього несподівано, зв’язок між цим у свідомості малюка вибудується лише через деякий час.

Малюк має у розпорядженні чудовий організм з його інстинктами, рефлексами, органами чуття, проте абсолютно не знає, як ним керувати. В нього немає ні знань, ні досвіду, він поки що не розуміє, що у всього є причина та наслідок. Всі події для нього зараз не пов’язані між собою. Мамин прихід може змусити малюка забути про голод чи сльози, але зв’язок між цим у свідомості малюка вибудується лише через деякий час.

В перші дні життя новонароджений спить близько 18-20 годин на добу. Так природа захищає його від впливу навколишнього середовища, доки він не зміцніє.

Інколи малюк пропускатиме час годування, але якщо він добре засинає та спокійно спить, це не є приводом для тривоги чи звернення до лікаря. Перший період умовно ділять на два: сну та бадьорості.

Близько 95 діток, які народилися у пологах в належний термін, сплять спокійно. Дитина може сопіти голосно як у сні, так і в активному стані внаслідок того, що у новонародженого перенісся розташоване занадто низько.

Через 3-4 тижні перенісся підніметься вище і сопіння поступово зникне. Починаючи з 7-10-го дня від народження сон стає не таким глибоким і чергується з періодами активності.

Плач або крик різних відтінків — один  з найпотужніших інструментів, що використовує малюк для впливу на світ у середньому 3–4 години на добу.  Не ігноруйте плач. Якщо вже на перших тижнях малюку відмовляють в увазі та спілкуванні, він може згодом стати замкнутим і боязким. Діти, на плач яких не звертають уваги в перші тижні життя, стають плаксіями пізніше — у віці 3-5 років.

За допомогою крику малюк подає сигнал:

Він зголоднів! Переконайтеся, що дитина отримує достатньо молока. Для цього порахуйте кількість сечовипускань, норма — 20-25 разів на добу. Це скарга на недбалий догляд: туге сповивання, одяг з рубцями, мокру пелюшку  або незручне положення в ліжечку. Він відчуває біль чи інші неприємні симптоми (кольки в животі, нежить, попрілості). Так малюк виявляє свою активність  та жагу до життя. Візьміть його на руки, загорніть його у теплу м’яку ковдру, покладіть його на рівну поверхню і не заважайте рухам.

Деякі дітки швидше заспокоюються, коли чують мотонні звуки. Інші добре реагують  на неголосну розмову, монотонний спів, шепіт, колискові.

Оточений любов’ю малюк росте веселим,  допитливим, привітним, впевненим  у своїх силах, ініціативним, позитивно ставиться до самого себе та оточуючих.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк