Для молодих матусь Знижки та акції Обране Статті

Наш перший місяць життя

Дитячій універмаг “СМІК”  запрошує Вас, до свого магазину за необхідними речами для Вас і вашого малюка

Рекоменуємо, роздрукувати  пам’ятку і вона обов’язково Вам стане у нагоді при наступному походу до магазину!

Невдовзі, Ваша оселя наповниться новими речами та звуками, Ваші близькі намагатимуться тихенько ходити та розмовляти, Ваші звички та графік змінюються. Відтепер малюк живе з Вами — у Вашому житті.

Перший місяць малюка у цьому світі називають неонатальним, або періодом новонародженості. Від того, як зараз малюк пристосується до життя, залежить його майбутній розвиток та здоров’я. Поведінка малюка в цей час — лише ланцюг реакцій на виклики навколишнього світу — усе в цьому світі відбувається для нього несподівано, зв’язок між цим у свідомості малюка вибудується лише через деякий час.

Малюк має у розпорядженні чудовий організм з його інстинктами, рефлексами, органами чуття, проте абсолютно не знає, як ним керувати. В нього немає ні знань, ні досвіду, він поки що не розуміє, що у всього є причина та наслідок. Всі події для нього зараз не пов’язані між собою. Мамин прихід може змусити малюка забути про голод чи сльози, але зв’язок між цим у свідомості малюка вибудується лише через деякий час.

В перші дні життя новонароджений спить близько 18-20 годин на добу. Так природа захищає його від впливу навколишнього середовища, доки він не зміцніє.

Інколи малюк пропускатиме час годування, але якщо він добре засинає та спокійно спить, це не є приводом для тривоги чи звернення до лікаря. Перший період умовно ділять на два: сну та бадьорості.

Близько 95 діток, які народилися у пологах в належний термін, сплять спокійно. Дитина може сопіти голосно як у сні, так і в активному стані внаслідок того, що у новонародженого перенісся розташоване занадто низько.

Через 3-4 тижні перенісся підніметься вище і сопіння поступово зникне. Починаючи з 7-10-го дня від народження сон стає не таким глибоким і чергується з періодами активності.

Плач або крик різних відтінків — один  з найпотужніших інструментів, що використовує малюк для впливу на світ у середньому 3–4 години на добу.  Не ігноруйте плач. Якщо вже на перших тижнях малюку відмовляють в увазі та спілкуванні, він може згодом стати замкнутим і боязким. Діти, на плач яких не звертають уваги в перші тижні життя, стають плаксіями пізніше — у віці 3-5 років.

За допомогою крику малюк подає сигнал:

Він зголоднів! Переконайтеся, що дитина отримує достатньо молока. Для цього порахуйте кількість сечовипускань, норма — 20-25 разів на добу. Це скарга на недбалий догляд: туге сповивання, одяг з рубцями, мокру пелюшку  або незручне положення в ліжечку. Він відчуває біль чи інші неприємні симптоми (кольки в животі, нежить, попрілості). Так малюк виявляє свою активність  та жагу до життя. Візьміть його на руки, загорніть його у теплу м’яку ковдру, покладіть його на рівну поверхню і не заважайте рухам.

Деякі дітки швидше заспокоюються, коли чують мотонні звуки. Інші добре реагують  на неголосну розмову, монотонний спів, шепіт, колискові.

Оточений любов’ю малюк росте веселим,  допитливим, привітним, впевненим  у своїх силах, ініціативним, позитивно ставиться до самого себе та оточуючих.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.