Вагітність Статті

Не дайте алергії жодного шансу

Чи знаєте ви, що на алергію страждає кожний п’ятий, а у недалекому майбутньому різні прояви алергії прогнозують вже у половини світу? Лише в Україні наразі 10 мільйонів людей хворіють на цю недугу.

Що викликає алергію?

Э чотири групи алергенів: пилкові, побутові, епідермальні та харчові.

Пилкові алергени спричиняють сезонну алергію із піком навесні та влітку, коли дозрівають та квітнуть трави, кущі та дерева.

Побутові алергени – це домашній та бібліотечний пил, у якому головну роль відіграють кліщі, які є всюди: в килимах, постілі, м’яких іграшках, домашньому взутті.

До епідермальних алергенів можна віднести епідерміс собак та кішок, пір’я качине чи куряче, шерсть вівці, слину та сечу тварин.

Але найбільше поширення має харчова алергія. Якщо організм чутливий до продукту, зазвичай реакція проявляється відразу після його вживання. Та зустрічаються й відкладені реакції: на години чи навіть дні. Як правило, вони минають легше, ніж негайні.

Алергія і діти

Найчастіше на харчову алергію страждають діти. Чим молодша дитина, тим більше вона схильна до алергійної реакції. Її може спричинити будь-який продукт. Тому вводити нові продукти важливо поступово і зранку, щоб мати змогу спостерігати за реакцією протягом дня.

Як не дивно, але коров’яче молоко є дуже сильним алергеном через білок коров’ячого молока. Алергенними вважаються усі червоні та помаранчеві овочі, фрукти та ягоди. Можуть викликати алергію зернові: жито, ячмінь і пшениця. А також яйця, риба, горіхи, мед, курятина, ікра, шоколад, гриби, какао.

Часто причиною харчової алергії у дитини є спадковість або вживання алергенів мамою у великій кількості під час вагітності.

Алергія і вагітність

Природна зміна імунного стану жінки через вагітність може спричинити активнішу реакцію на вже відомі їй або нові алергени. Тому вагітній із алергією важливо бути обережною із потенційними алергенами: поменше бувати у місцях промислових викидів чи цвітіння дерев і трав, користуватися безпечними миючими засобами.

Алергія матері не впливає на перебіг пологів і грудне вигодовування. Але часом алергійну схильність матері успадковує дитина.

Обов’язково повідомте лікаря жіночої консультації та пологового будинку, на що у вас алергія.

Якщо є необхідність приймати антигістамінний препарат, узгодьте із лікарем чи не завдасть він шкоди дитині та природному перебігу вагітності.

Важливо! Якщо у вас чи вашого малюка мала місце реакція гіперчутливості, не залишайте її без уваги, адже алергія – не лише зовнішня шкірна чи респіраторна реакція. Вона впливає на шлунково-кишковий тракт, викликаючи розлади травлення, та навіть на центральну нервову систему, змушуючи почуватися роздратованим та втомленим. Звертайтеся до лікаря, він допоможе визначити алергени та призначить  лікування.

Будьте здорові!

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.