Пологи

Масаж під час пологів

Сучасна медицина володіє значним арсеналом медикаментозних засобів, які допомагають знизити больові відчуття породіллі під час перейм. У нашій країні будь-яка жінка має право на знеболювання пологів. Безумовно, бувають ситуації, коли лікарський знеболювання просто необхідно. Однак слід пам’ятати про те, що абсолютно нешкідливих для матері і малюка ліків не існує.

Будь-який препарат діє на весь організм в цілому, і, крім допомоги, викликає так звані побічні ефекти, а іноді – і ускладнення. Тому будь-яке медикаментозне втручання під час пологів повинне бути викликане не примхою, а суворою необхідністю. Така необхідність виникає, наприклад, при різних відхиленнях від фізіологічного перебігу пологів або при патологічно низькому порозі больової чутливості породіллі.

Болі під час пологів часто ідентичні тим відчуттям, які відчувають більшість жінок в «критичні» дні: те саме «ниття» внизу живота, та ж ломота в попереку. У міру того як посилюються перейми, посилюються і хворобливі відчуття, проте характер болю не змінюється.

Ні в який момент пологів немає гострої, нестерпного болю.Відчуття під час перейми правильніше буде описати як тягнучі, ниючі. До того ж кожна перейма розвивається хвилеподібно. З її початком породілля відчуває мінімальний дискомфорт, у міру розвитку перейми відчуття поступово посилюються, а потім так само плавно знижуються.

У другому періоді пологів під час перейм замість болю породілля відчуває сильне бажання тужитися, викликане тиском головки малюка на стінку прямої кишки. А в той момент, коли малюк з’являється на світ, тканини промежини розтягуються настільки, що в них повністю зникає чутливість: тобто болю в момент народження дитини мама не відчуває.

І головне – у пологах немає постійного болю! І перейми, і потуги чергуються з проміжками, під час яких жінка не відчуває нічого, окрім, хіба що, накопиченої втоми!

Для того, щоб добре себе почувати під час нормальних, нічим не ускладнених пологів, майбутній мамі варто вивчити прийоми самообезболювання. Ці методи прості для виконання та не вимагають спеціальної підготовки. Мова йде про масаж.

Масаж крижової зони

Якщо припустити можливість рейтингу популярності масажних точок, використовуваних під час сутичок, то перше місце, безумовно, належало б області крижів. Ця зона розташована трохи нижче попереку і є проекцією однойменного – крижового – відділу хребта. Саме в цьому відділі розташовується крижове нервове сплетіння – потужний нервовий вузол, який відповідає за іннервацію органів малого тазу.

До таких органів належить, в числі інших, і матка.Стимулюючи область крижів у момент перейми, ми немов би блокуємо передачу больового імпульсу. Вплив на цю зону можна здійснювати різними способами, але в будь-якому випадку сила стимуляції крижів повинна бути значною. Це можуть бути надавлюючі рухи, що робляться однією або двома руками, одночасно або по черзі.

Сама стимуляція може здійснюватися кінчиками пальців, кісточками пальців, всією долонею, підставою кулака. Площа впливу може обмежуватися тільки областю крижів або поширюватися набагато ширше – в залежності від того, який варіант впливу доставляє максимальне полегшення породіллі. Щоб на шкірі в місці дії не утворилося подразнення, можна попередньо нанести на неї крем або масажну олію.

Відволікаючий маневр

Даний метод є, по суті, перенесенням джерела болю.Згадайте, як ми потираємо скроні у разі  головного болю, створюючи штучне джерело дискомфорту і відволікаючись від реального. Під час пологів ми доручимо роль «уявного хворого» двом симпатичним кісточках, які носять назву клубових. Це ті самі кісточки тазу, які до вагітності видавалися вперед внизу живота, коли ви лягали на спину.

Стимулювати їх слід під час сутички, одночасно з обох боків, використовуючи ту ж силу і ті ж прийоми, що і при терті скроневої області. Можна впливати і на всю область низу живота. У цьому випадку слід проводити одночасні погладжують рухи долонями з двох сторін, направляючи їх від кісточок до лобка і назад.

Праска.

Так називається наступний варіант знеболюючого масажу, застосовувати який найзручніше в положенні лежачи на боці. Помістіть долоню на внутрішню поверхню стегна. Під час перейми притисніть долоню до шкіри стегна й водіть їй без відриву, як праскою, від паху до коліна і назад. Такий вплив і обезболить, і змусить максимально розслабитися.

Головне – не чекайте болю і не бійтеся його. Пам’ятайте, що пологи – фізіологічний процес, і природа, приготувала нам таке випробування, подбала і про допомогу в ньому.Підіб’ємо підсумок:

• Масаж крижової області – найдієвіший метод знеболювання перейм.

• Стимуляція клубових кісток – також дієвий відволікаючий маневр.

• Масаж внутрішньої поверхні стегна забезпечує знеболювання і розслаблення.

• Між переймами необхідні розслаблення і відпочинок.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.