Пологи

“Я втратила дитину під час домашніх пологів”

Читачка «Афіші» розповіла про те, як домашні пологи призвели до втрати дитини. Ми закликаємо вразливих людей не читати цей матеріал.

Мені було 27 років. Це була моя перша вагітність, бажана і довгоочікувана. Все вийшло як не можна краще: я навіть знала, коли завагітніла, у свій день народження — вийшов прекрасний подарунок.

Ще до вагітності я стала читати в соціальних мережах пости про природні пологи: там міркували про те, як важливо не тільки носити дитину всі місяці вагітності в спокої, правильно харчуючись, отримуючи фізичне навантаження, але і правильно народити. Я не хотіла народжувати в пологовому будинку: мене лякала відсутність там підтримки, втомлені і замучені лікарі, конвеєрні пологи без належної уваги та індивідуального підходу, напихування медикаментами, несамовиті крики породіль, знеболення. Поступово я стала все більше цікавитися природними пологами. Прочитала про те, що раннє перерізання пуповини шкідливе для дитини, про те, як важливо встановити відразу після пологів зв’язок з малюком, прикласти його до грудей, поцілувати. А найголовніше — мені дуже хотілося переживати перейми комфортно: коли треба сходити в душ, якщо захочеться — перетерпіти хворобливу перейму, вставши на карачки. І щоб чоловік був поруч.

Моя вагітність протікала чудово. Ще ніколи я так не раділа життю. Дуже дивувалася — чого усі вагітні так страждають і мучаться: у мене не було ні токсикозу, ні набряків, ні змін настрою і дивних харчових запитів. Енергії було багато, особливо з другого триместру. Я часто гуляла на свіжому повітрі, біля річки чи в лісі, багато ходила пішки. Рік займалася йогою, просто плавно перейшла з звичайного курсу на курс для вагітних. Настрій був чудовий: я була абсолютно впевнена в тому, що у мене все буде добре.

Чоловік, звичайно, спочатку не підтримував ідею домашніх пологів. Він людина консервативна, старої закалки, довіряє лікарям, а тут я —яка начиталася книжок і всякої нової інформації в інтернеті. Дуже довго я його обходжувала. Розповідала про те, як важливо не квапити перейми і роди, щоб все пройшло природно, описувала, як особисто він буде допомагати дитині народитися, як важливо не змивати первородне мастило і бути разом після пологів, щоб дитину не відносили до інших дітей, що захлинаються криком від відчаю. Потім, вже на восьмому місяці я пішла на курси підготовки до пологів. Акушерка, яка вела курси, за сумісництвом акушерка на дому, підтримувала мою ідею, стверджуючи, що домашні пологи — найкращий подарунок для дитини. Але я все ще сумнівалася.

Паралельно я читала книги з підготовки до пологів, шукала інформацію в мережі, слухала лекції Мішеля Одена. Стримувало мене те, що малюк лежав в тазовому передлежанні і ніяк не хотів повертатися. Зазвичай у нас в місті таких відразу «кесарять», тому що просто не вміють приймати пологи в тазовому передлежанні. Я робила спеціальну гімнастику, щоб змінити положення дитини, але потім зрозуміла, що не потрібно тиснути на неї, — нехай з’явиться на світ так, як їй зручно. В принципі я була навіть не проти кесаревого розтину — це був не найкращий результат, але я розуміла, що головне — здоров’я дитини.

Але все сталося несподівано. Я ходила, раділа життю, і раптом в якийсь день з ранку стало тягнути живіт. Я сумнівалася, що це пологи, адже до них, вірогідно, був ще місяць. Йшов 36-й тиждень. Але потім почитала ще раз свої лекції і переконалася, що це вони. Весь процес пологів я знала в теорії напам’ять, тому мене ніщо не лякало — навпаки, охопило радісне хвилювання. Нарешті-то ми побачимося! Чоловіка я спокійно відпустила на роботу, тому що перейми — справа довга, так я була впевнена. Він поїхав, а перейми стали регулярніші та частіші. Я переконалася, що в момент перейми неможливо розмовляти (за моїми лекціями на курсах підготовки до пологів — це ознака, що незабаром, через годину-дві народжувати), зателефонувала акушерці, яка вела курси, вона погодилася приїхати і прийняти пологи. Пообіцяла, що якщо щось піде не так — поїдемо до пологового будинку, гаразд він в 5 хвилинах від дому.

Я зателефонувала чоловікові, попросила приїхати і купити по дорозі дитячого порошку — адже ми зовсім не готові до появи малюка! Перейми були болючі, але не такі, щоб кричати. Проміжки між переймами зменшувалися. Щоб було легше, залізла у ванну з теплою водою — це уповільнює перейми, там я відразу зігрілася, ще більше розслабилася. А далі все було майже як у тумані. Я намагалася телефонувати чоловікові, але у нас глухий цегляний будинок і поганий зв’язок, коли додзвонилася, попросила, щоб поспішав. Як він зайшов — не пам’ятаю, як приїхала акушерка — теж, в цей момент я була вже в потугах. Я дуже чітко пам’ятаю, як стримувала потугу, дихала, як вчили на курсах, — собачкою. Просила чоловіка, щоб говорив мені «чекай, чекай, чекай». Це дуже допомагало. Приїхала акушерка казала, що я все роблю правильно. Що дочка у мене як йог склалася в животику. Мені було досить легко все робити, я чекала страшного болю — його не було. Потуга за потугою — показалися ніжки і тільце, залишилася голова. Чоловік підбадьорював, був дуже щасливий, мене цілував. А далі сталася перерва. Акушерка почала турбуватися, і за її вказівкою я з усієї сили потужилася і народила дочку. З моменту початку переймів пройшов годину або півтора.

Її відразу підхопила акушерка. Я навіть не зрозуміла, що дитина не кричить. Мені здавалося, що все нормально. Через кілька секунд акушерка почала обливати її гарячою і холодною водою. Потім вона поклала доньку мені на груди — все, як я хотіла. Я почала робити штучне дихання, масажувати їй тільце, гладити по голові, милуватися нею, благати її прокинутися, обіцяти їй всі блага світу, лише б задихала, закричала. Вона зовсім не була схожа на зморщених червоних або синіх дітей з відеороликів про пологи. Цілком рожева така, ніби міцно спить. І тут до мене дійшло: метання чоловіка поруч, у відчаї заламуючого руки, — цього не забути ніколи. Акушерка, що читає молитву. І я, щаслива і абсолютно отупіла, гладжу і цілую дочка — таку прекрасну. Дурні, повні щастя думки.

Деякий час не могли додзвонитися до дитячої реанімації, бо була поганий зв’язок. Акушерка сказала мені: прощайтеся з дочкою, у вас є час, поки не приїхала бригада. І я прощалася. У мене не було ні сльозинки. Ніби все ще не доходило. Я навіть не уявляю, що побачила реанімаційна бригада: маленьку субтильну дівчину, більше схожу на дитину у ванні крові, зі сплячою дитиною на грудях? Але мені було все одно.

Потім дитину забрали, мене поклали на ноші, перенесли на ліжко, поставили крапельницю. Викликали міліцію. Дівчинку вирішили зважити — 1,5 кг. Щоб зважити, взяли звичайний хрусткий пакетик-маєчку з місцевого супермаркету. Потім пам’ятаю стеля ліфта, себе, обгорнуту простирадлом, на ношах, в теплих шкарпетках, молодих хлопців-міліціонерів, швидку з мигалкою, холодні залізні каталки пологового будинку, суєтливих лікарів. Потім наркоз із-за часткового щільного прикріплення плаценти, розриву шийки матки і піхви, одиночна палата в реанімації. Потім мене перевели в звичайну палату, до дівчат, які щойно стали мамами. Я думала, що буду заздрити або ненавидіти сусідок, але нічого подібного не було — повна відчуженість. Змусило розридатися мене тільки написання заяви до судмедекспертизи. Додомуі мене виписали з рекордно низьким гемоглобіном, крові я втратила 1,5 літра.

А далі треба було якось жити, і я живу. Чомусь вийшло так, що я всіх навколо заспокоюю.

Зараз інформація стала такою легкодосяжною, що будь-яке рішення здається природним і простим. Дуже цікаво і небезпечно жити в сучасному світі, де інформація і погляди людей, їх досвід дістаються нам так легко, в перерві між бутербродом і чаєм, поки дивишся улюблений серіал або поки стоїш в автомобільній пробці.

У мене були чудові пологи, пологи моєї мрії — і такий результат. Якщо б я могла відмотати час назад, я б погодилася на будь-кесареве, на будь-яке медичне втручання, аби донька була жива. Напевно, не дарма все це довелося мені, нам з чоловіком випробувати. Тепер я змінила свої погляди і судження. Зазвичай завжди в усьому сумніваюся, а тут була впевнена на всі 100%, що впораюся. Я не засуджую домашні пологи. Але я за ті пологи, при яких присутній поруч дитячий реаніматор.

http://gorod.afisha.ru/people/ya-poteryala-rebenka-pri-domashnih-rodah/

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.