Пологи

Як подолати страх пологів: практичні поради психолога

Ти вагітна, і все б нічого. Ти насолоджуєшся очікуванням дива, кожну мить вагітності приносить тобі яскраві враження. Але тільки одне затьмарює тобі життя і псує нерви – страх пологів.

Ти з завмиранням серця чекаєш годину “х”, наслухавшись від подруг і сусідок всяких страшилок про пологи. І часом тобі здається, що краще б пологів взагалі не було, і краще б заснути і прокинутися з дитиною на руках. Декілька порад професійних психологів допоможуть подолати твій страх.

Психолог Марина Степаненко радить заручитися підтримкою близьких і знаннями, і під час вагітності постаратися відволіктися від думок про страх пологів.

– Більшість жінок відчувають страх пологів – це нормально і природно. Можливо, купірувати зовсім тобі його не вдасться, але зняти частково все ж можна:

Заручися підтримкою близьких людей. Важливо, щоб вони були морально стійкі і ефективні в стресових ситуаціях. Якщо чоловік надто солідарний з тобою в переживаннях, можна залучити подругу або батьків.

Заздалегідь подбай про місце, де будеш народжувати, ідеально – познайомитися з лікарем. Це має бути людина, якій ти можеш довіритися і на якого можеш покластися. Впевненість у докторському авторитеті зніме левову частку тривоги. У свою чергу, невпевненість посіє зайві сумніви і переживання.

Не ізолюй себе. Не залишайся зі страхом один на один. У наш час є величезна кількість корисного дозвілля для вагітних. Можеш займатися спортом, це допоможе менше переживати про майбутнє твоєї фігури. І підготує твоє тіло і свідомість до пологів, тим самим вселивши впевненість, що все пройде добре.

Теоретичний курс від фахівців розвіє деякі міфи, які найчастіше є “страшними снами” вагітних. Спілкування з подібними собі та обмін досвідом – важлива частина підготовки до пологів. Пам’ятай, обізнаний – значить, озброєний!

Склади план дій і список необхідних покупок по днях до самих пологів. По-перше: це зніме переживання, що ти чогось не встигнеш. По-друге: наявний страх переросте в дію. І в тебе не залишиться часу на погані думки. І взагалі, придбання гарних милих дрібниць заспокоює і піднімає настрій.

Психолог Ніна Починок радить, перш за все, приділити час передпологовій підготовці – тобто дізнатися якомога більше про процес пологів, про те, що відбувається в організмі жінки під час пологів.

– Як відомо очікування болю пологів – гірше самих пологів. Таке порівняння смерті і пологів може здаватися не коректним, але насправді воно вірне. Чого боїться жінка? Народити? Ні, вона боїться смерті і болю. Давайте розберемося в цих страхах. Насправді лякає невідомість. А якщо мені буде боляче? А раптом щось піде не так? А раптом я помру, і тоді чоловік одружиться на інший? А раптом моя дитина постраждає при пологах або народиться з відхиленнями, а я потім все життя буду доглядати за інвалідом? А раптом я нічого до нього не відчую і буду поганою матір’ю? – Ці та безліч інших питань часто не дають спати майбутній матусі.

Перш за все, потрібно ці питання (страхи) обговорювати з людиною, якій довіряєте – з мамою, чоловіком, подругою, психологом, лікарем.

Потрібно максимально заповнити прогалини в знаннях щодо самого процесу пологів. Щоб не кричати від страху і болю “ой, матусі, що зі мною відбувається”, а знати, що в даний момент розкривається шийка матки, випускаючи дитину, і потрібно максимально розслабити обличчя і рот, тим самим їй допомагаючи. Для цього підійдуть курси для вагітних, читання літератури і навіть досвід жінок, що вже народжували, в Інтернеті. Чим більше знаєш – тим менше боїшся!

Слід заздалегідь познайомитися з лікарем, який буде вести твої пологи, щоб зрозуміти, наскільки ти йому довіряєш. Почитай статистику даного пологового будинку. І наостанок: тобі допоможе підтримка близьких, в першу чергу – чоловіка.

 

За матеріалами сайту ditvora.com.ua

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк