Пологи

Як подолати страх пологів: практичні поради психолога

Ти вагітна, і все б нічого. Ти насолоджуєшся очікуванням дива, кожну мить вагітності приносить тобі яскраві враження. Але тільки одне затьмарює тобі життя і псує нерви – страх пологів.

Ти з завмиранням серця чекаєш годину “х”, наслухавшись від подруг і сусідок всяких страшилок про пологи. І часом тобі здається, що краще б пологів взагалі не було, і краще б заснути і прокинутися з дитиною на руках. Декілька порад професійних психологів допоможуть подолати твій страх.

Психолог Марина Степаненко радить заручитися підтримкою близьких і знаннями, і під час вагітності постаратися відволіктися від думок про страх пологів.

– Більшість жінок відчувають страх пологів – це нормально і природно. Можливо, купірувати зовсім тобі його не вдасться, але зняти частково все ж можна:

Заручися підтримкою близьких людей. Важливо, щоб вони були морально стійкі і ефективні в стресових ситуаціях. Якщо чоловік надто солідарний з тобою в переживаннях, можна залучити подругу або батьків.

Заздалегідь подбай про місце, де будеш народжувати, ідеально – познайомитися з лікарем. Це має бути людина, якій ти можеш довіритися і на якого можеш покластися. Впевненість у докторському авторитеті зніме левову частку тривоги. У свою чергу, невпевненість посіє зайві сумніви і переживання.

Не ізолюй себе. Не залишайся зі страхом один на один. У наш час є величезна кількість корисного дозвілля для вагітних. Можеш займатися спортом, це допоможе менше переживати про майбутнє твоєї фігури. І підготує твоє тіло і свідомість до пологів, тим самим вселивши впевненість, що все пройде добре.

Теоретичний курс від фахівців розвіє деякі міфи, які найчастіше є “страшними снами” вагітних. Спілкування з подібними собі та обмін досвідом – важлива частина підготовки до пологів. Пам’ятай, обізнаний – значить, озброєний!

Склади план дій і список необхідних покупок по днях до самих пологів. По-перше: це зніме переживання, що ти чогось не встигнеш. По-друге: наявний страх переросте в дію. І в тебе не залишиться часу на погані думки. І взагалі, придбання гарних милих дрібниць заспокоює і піднімає настрій.

Психолог Ніна Починок радить, перш за все, приділити час передпологовій підготовці – тобто дізнатися якомога більше про процес пологів, про те, що відбувається в організмі жінки під час пологів.

– Як відомо очікування болю пологів – гірше самих пологів. Таке порівняння смерті і пологів може здаватися не коректним, але насправді воно вірне. Чого боїться жінка? Народити? Ні, вона боїться смерті і болю. Давайте розберемося в цих страхах. Насправді лякає невідомість. А якщо мені буде боляче? А раптом щось піде не так? А раптом я помру, і тоді чоловік одружиться на інший? А раптом моя дитина постраждає при пологах або народиться з відхиленнями, а я потім все життя буду доглядати за інвалідом? А раптом я нічого до нього не відчую і буду поганою матір’ю? – Ці та безліч інших питань часто не дають спати майбутній матусі.

Перш за все, потрібно ці питання (страхи) обговорювати з людиною, якій довіряєте – з мамою, чоловіком, подругою, психологом, лікарем.

Потрібно максимально заповнити прогалини в знаннях щодо самого процесу пологів. Щоб не кричати від страху і болю “ой, матусі, що зі мною відбувається”, а знати, що в даний момент розкривається шийка матки, випускаючи дитину, і потрібно максимально розслабити обличчя і рот, тим самим їй допомагаючи. Для цього підійдуть курси для вагітних, читання літератури і навіть досвід жінок, що вже народжували, в Інтернеті. Чим більше знаєш – тим менше боїшся!

Слід заздалегідь познайомитися з лікарем, який буде вести твої пологи, щоб зрозуміти, наскільки ти йому довіряєш. Почитай статистику даного пологового будинку. І наостанок: тобі допоможе підтримка близьких, в першу чергу – чоловіка.

 

За матеріалами сайту ditvora.com.ua

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.