Вагітність Обране

Обмінна карта

Шановні жінки, сьогодні ми поговоримо з Вами щодо медико-правового забезпечення вагітної жінки в жіночій консультації.

Коли Ви, в результаті появи певних ознак (затримка місячних , нудота, зміни смаку) відчуєте що завагітніли Вам потрібно звернутись до лікаря акушера-гінеколога жіночої консультації або до свого сімейного лікаря. Варто пам’ятати, що ознак вагітності досить багато і усі вони можуть проявлятися у вагітних жінок по-різному. Тому найбільш вірогідним підтвердженням вагітності в наш час є тест на вагітність.

Саме під час першого візиту до жіночої консультації Вам повинні оформити Ваш основний медичний документ на весь період вагітності, документ, який підтверджує, що ви вагітні – «Обмінну карту вагітної жінки».

Якщо Вам скажуть, що немає встановленого терміну, на якому обмінна карта видається вагітній на руки, не вірте. Зазвичай обмінну карту оформляють вже на терміні 8 тижнів, але правильніше буде сказати, що «Обмінну карту вагітної жінки» оформлюють тоді, коли жінка вперше звернулася до лікаря акушера-гінеколога (сімейного лікаря) з приводу вагітності.

Підстава: п. 2.2 наказу № 417 від 04.07.2011. Обмінна карта видається вагітній з моменту встановлення на облік. 

То ж по доброму, якщо Ви завагітніли і бажаєте виносити та народити здорового малюка, то стати на облік у лікаря акушера-гінеколога жіночої консультації або сімейного лікаря потрібно якомога раніше, не пізніше 12 тижня від прояву перших ознак вагітності. Ви, зазвичай, як завжди, все про все знаєте, але є такі тонкощі, які не знає ніхто і які Вам повідомить лікар в жіночій консультації чи сімейній амбулаторії.

Для цього на прийом Ви повинні обов’язково взяти з собою паспорт. Приготуйтеся відповісти на запитання щодо усіх перенесених хвороб, при чому не тільки Вами, але й чоловіком, серйозні хвороби найближчих родичів теж не забудуть.

Обов’язково розкажіть про все, не варто нічого приховувати, все це робиться тільки для Ваших же інтересів. Можливо потрібні будуть якісь додаткові аналізи, пов’язані з цими захворюваннями.

Отже, що ж повинні записувати до «Обмінної карти…»

  • Результати усіх зданих Вами аналізів та інших лабораторних досліджень, в тому числі групу крові.
  • Результати інструментальних досліджень та обстежень: ЕКГ та УЗД (планових зазвичай три).
  • Заміри таза спеціальним інструментом, робиться на початку вагітності і ближче до пологів.
  • Температуру тіла цифри артеріального тиску, окружність живота  та результати зважувань (при кожному відвідуванні).
  • Рекомендації і призначення лікаря-гінеколога.
  • Рекомендації відвіданих фахівців – терапевт, ендокринолог, лор, окуліст у поліклініці вашого району.
  • У разі партнерських пологів – аналізи чоловіка.

Взагалі, все, що стосується вагітності, повинне бути записаним до «Обмінної карти…», жоден документ, отриманий вами від будь-яких лікарів не повинен залишитися непоміченим. Обов’язково перевіряйте щоб написане в обмінній карті відповідало дійсності.

Брошура «Обмінна карта вагітної жінки» Програми інформаційної підтримки материнства «Зростай, Малюк!» це не тільки офіційна облікова медична форма 111/о, що повністю відповідає усім вимогам нового наказу Міністерства охорони здоров’я України від 15.07.2011 року «Методичні рекомендації щодо організації надання амбулаторної акушерсько-гінекологічної допомоги».

Що особливо важливо, як для лікарів, так і для самих вагітних, це те, що вона має певні особливості: Для зручності лікарю та вагітній в ній розміщено «Щоденник вагітної жінки», який вагітній жінці потрібно заповнювати перед черговим відвідуванням лікаря (додаток 14 до наказу).

Вона містить дуже багато корисних просвітницьких матеріалів для вагітних жінок, починаючи з безпечного материнства і закінчуючи посагом для немовляти. Поради з догляду за тілом та порожниною рота, гімнастика для вагітних, правові поради – ось далеко неповний перелік цих матеріалів.

«Обмінна карта вагітної жінки», що її випускає Програма інформаційної підтримки материнства «Зростай, Малюк!», розповсюджується БЕЗКОШТОВНО!!!

І на додаток.

Ваш чоловік, можливо ще не дуже вірить в те, що відбувається, але, коли Ви отримаєте в руки «Обмінну карту вагітної жінки» – з Вами вже не посперечаєшся!!!

А ще, нехай додає вам сили, впевненості та наснаги цей невеличкий віршик

Какая сила в маленькой руке!

Малыш идет, переступают ножки,

Он весь мой мир, зажатый в кулаке,

Шагающий со мною по дорожке.

И я, имеющая стаж и дом, друзей,

И грамоты, авансы и получки…

Сейчас иду и думаю о том,

Что нет опоры, крепче этой ручки….!!!!!! 

 

Легкої Вам вагітності!

Обменная карта, обменная карта беременной женщины, обменная карта беременной, беременность, беременная женщина, обменная карта Зростай, Малюк, медицинский документ беременной, выдача обменной карты.

Что такое обменная карта? Обменная карта – медицинский документ,  учет по беременности и обменная карта будущей мамы.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.