Обране Поради лікарів

Обережно – сезон ГРВІ та грипу

Сон –  це здоров’я!

Коли наш організм страждає від недосипання, то імунітет слабшає, адже клітини організму не встигають відновлюватися, а як наслідок цього  – не можуть дати адекватної відповіді на атаки різних інфекцій. Тому спіть, поки не виспитесь і аж ніяк не менше 7 годин на добу. І на додачу до хорошого і міцного сну важливо не нервувати, особливо через дрібниці, тому що стрес теж ослаблює наш організм і відкриває дорогу хворобам.

Волога – теж здоров’я!

В холодну пору року, в умовах працюючих обігрівальних систем,  повітря в квартирі стає сухим, а вслід за ним висушується і слизова оболонка носоглотки. В результаті, віруси і мікроби, що потрапляють на неї, не осідають на вологих «ворсинках» слизової носоглотки, а прямують далі – в дихальні шляхи.

А якщо провітрювати приміщення, відкриваючи кілька разів на день вікна  в холодну пору року на 10-15 хвилин, то рівень захворюваності знизиться.

Правильний захист від проникнення інфекції – також здоров’я!

В розпалі епідсезону, коли на вулиці і в транспорті багато людей, які чхають, кашляють, сякаються, щоб не підчепити чужий вірус, краще за все (за японським прикладом) закрити ніс і рот марлевою пов’язкою, кашне або хусточкою, а ще набагато безпечніше і гігієнічніше користуватися одноразовими паперовими серветками. Доторкаючись до предметів, на яких вже є віруси, а потім чіпаючи руками очі, ніс, рот, ми самі заносимо інфекцію до свого організму. Якщо є умови  –  треба частіше мити руки. Якщо під рукою немає мила, можна просто сполоснути руки гарячою водою, антибактеріальними вологими серветками або антисептичними засобами.

Ось такі нехитрі поради діють як профілактичний засіб в епідсезон (сезон застуд) не гірше патентованих антивірусних і антимікробних препаратів.

До чого можуть призвести можливі ускладнення в сезон ГРВІ та грипу

У першу чергу від вірусу страждають дихальні шляхи, адже їхнє завдання – прийняти удар на себе та захистити організм. Для цього вони зсередини покриті епітелієм, основна робота якого – затримувати бактерії і віруси, але інколи, внаслідок сильного та тривалого впливу мікроорганізмів, робота епітелію часто порушується, хвороба затягується, організм слабшає і розпочинається виникнення ускладнень. Вони можуть бути самими різними як за характером, так і за тяжкістю – бронхіт , пневмонія, отит, гайморит, серцева недостатність, пієлонефрит, менінгіт та інші. Яке ускладнення трапиться після грипу або ГРВІ передбачити досить складно, адже ускладнення виникають той час, коли хвороба начебто відступає. А деякі ускладнення проходять безсимптомно, але зовсім не безслідно для людського організму, тому можна говорити про те, що якраз не сама ГРВІ чи грип є основною небезпекою – основною небезпекою є їх ускладнення, почасти не поодинокі, та навіть змішані.

Гострий отит.

Він виникає, коли інфекція, що спочатку прописалася в носі, переселяється потім в порожнину середнього вуха через слухову(євстахієву) трубу, внаслідок чого і виникає запалення слизової оболонки порожнин середнього вуха і барабанної перетинки. Симптоми такого «переселення» – сильний біль, який віддає в голову і зуби, температура 38-39° С, зниження слуху, шум у вусі. У разі переходу гострого отиту в гнійний може виникати прорив барабанної перетинки та з вуха може виходити гній, після чого біль практично повністю пропадає – адже саме гній тиснув на барабанну перетинку і викликав біль. Звернення до лікаря є обов’язковим, щоб не допустити переходу гострої форми в хронічну, втрати слуху і рецидиву.

Гайморит або синусит.

Це запалення так званих додаткових пазух носа (гайморових, синусових, лобних), де підігрівається холодне повітря вулиці, відбувається фонація голосу тощо. Воно дає знати про себе головним і зубним болем, закладеністю носа, неприємними виділеннями з нього, порушенням носового дихання, підвищенням температури до 37-37,5 градусів, гнусавістю голосу. Якщо Ви, перебуваючи в такому стані, натиснете на проекції цих пазух на щоках і лобі, то відчуєте біль, або якщо є ниючий біль в районі перенісся, що посилюється під час нахилів голови – знайте: це теж симптоми гаймориту. Його треба лікувати якомога швидше, щоб запобігти поширенню інфекції за межі пазух. Для цього потрібно негайно звернутись до лікаря. Правильно призначене грамотне лікування позбавить вас від гострого гаймориту практично за тиждень.

Бронхіт

Запалення бронхів. Якщо у вас з’явився сильний і глибокий кашель (іноді зі свистом), дихати стало важко, в грудях болить і наче щось стискає (за грудиною), є задишка без особливого приводу, ви сильно пітнієте, – швидше за все, це і є бронхіт. Висока температура не є обов’язковою ознакою бронхіту, навпаки, вона може сягати субфебрильних цифр 37,2-37,4 градусів. Але, навіть за відсутності температури та наявності перерахованих вище ознак, звернення до лікаря є обов’язковим. Тільки лікар відрізнить гострий бронхіт від загострення хронічного бронхіту, який зазвичай буває у курців і літніх людей, підбере потрібні ліки для лікування.

Пневмонія

Запалення легеневої тканини інфекційного походження є одним із найбільш небезпечних для життя ускладнень. Клінічні прояви пневмонії досить схожа на прояви бронхіту (довго тримається температура, мучить сухий кашель), от тільки все проходить триваліше і більш тяжко. Головні симптоми пневмонії – це слабкість і сильна задишка. Примітно те, що температура при запаленні легенів, як і у разі бронхіту, теж може бути і нормальною або підвищеною зовсім ненабагато, але при цьому сил немає буквально ні на що. Тому звернення до лікаря з такими скаргами є обов’язковим – він проведе огляд, проведе аускультацію легень, направить здати аналізи і відправить на рентген. І підготуйтесь до досить тривалої госпіталізації.

Міокардит

Навіть якщо ГРВІ проходить без температури, то за тиждень-два можуть з’явитися слабкість, задуха – таким чином заявляє щодо себе поствірусний міокардит (запалення міокарду). Крім основного лікування, хворим вкрай потрібен щадний режим як на період лікування, так і на період відновлення (реабілітації). У людей, які продовжують працювати в такому стані, серце зношується набагато швидше, а хронічні серцеві захворювання – прогресують.

Ще одним грізним  ускладненням ГРВІ та грипу є пієлонефрит – запальний процес у нирках. Він дає про себе знати високою температурою та болями в попереку, але у дорослих почасти може проходити практично безсимптомно. Рідко хто звертає увагу на те, що відвідуваnb туалет стали ходити рідше і сечі стало менше, а потім (після розвитку хвороби) в туалет стало хотітися частіше і кількість сечі збільшилася.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.