Вагітність

Оніміння та поколювання в пальцях рук (Синдром «каналу зап’ястка»)

Одним із досить характерних побічних ефектів вагітності є оніміння та поколювання в пальцях рук. Відчуття поколювання або печіння зазвичай охоплює великий, вказівний і середній пальці, а також половину безіменного і може супроводжуватися болем у зап’ястку, що інколи віддає в плече. Іноді біль відчувається під час натискання на внутрішню сторону зап’ястка – так званий синдром «зап’ясткового каналу».

Синдром «зап’ясткового каналу досить поширена хвороба серед людей, які працюють руками (не обов’язково вагітних), коли внаслідок сильних навантажень на кисті та зап’ястки у них виникають розтягнення.

 

У вагітних прояви цього синдрому розпочинаються тоді, коли надлишок рідини, що накопичується в організмі вагітної жінки, потрапляє до підзв’язкового простору, що проходить уздовж зап’ястка. Надлишкова рідина викликає набряк, внаслідок чого стискається нерв, що розташований під зв’язкою і йде до долоні. Внаслідок цього в руці або руках і виникає відчуття оніміння або поколювання. Понад 25% вагітних жінок у другій половині вагітності відчувають поколювання в руках. Це почасти викликає роздратування, стає причиною поганого сну, нервування. «Синдром каналу зап’ястка» найчастіше проявляється вночі, внаслідок того, що протягом дня в зап’ястках накопичилась надлишкова рідина, або на ранок, якщо вагітна спала, поклавши руки під голову .

 

Щоб зменшити неприємні відчуття поколювання та оніміння в пальцях рук, потрібно протягом дня давати рукам максимально відпочити, надавати зап’ясткам зручне положення (підпору) під час виконання роботи.

 

Відходячи до сну, постарайтесь надати рукам максимально зручного для них положення – «вимостіть їх» за допомогою подушки.

 

«Синдром каналу зап’ястка», практично як і всі інші м’язові болі та негаразди, проходить після пологів протягом декількох тижнів, протягом яких баланс рідини в організмі адаптується до лактації. Тому, особливо в перші дні грудного вигодовування, матерям-годувальницям потрібно під час підготовки до і під час годування вибирати найбільш зручне положення як для себе, так і для малюка, щоб не дати приводу до загострення «синдрому каналу зап’ястка».

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.