Вагітність

Жінки, які палять цигарки, народжують безплідних синів

Австралійські вчені виявили, що матері, які курять під час вагітності та годування грудьми, ставлять під загрозу здатність своїх синів мати потомство.

Щодо шкідливості куріння під час вагітності було сказано чимало, але недавнє дослідження додало ще один пункт в список патологій, що розвиваються у дітей внаслідок пристрасті їхніх матерів до паління тютюну.

Під час експерименту дослідники використовували мишей, які до пологів вдихали сигаретний дим, еквівалентний 24 викуреним сигаретам. Дослідивши їх приплід, вчені виявили, що у самців вироблялося набагато менше сперми. До того ж, сперма була низької якості – в еякуляті переважали сперматозоїди аномальної форми, які були недостатньо рухливими і не зв’язувалися з яйцеклітинами. Таким чином, вчені вперше змогли переконливо довести, що куріння під час вагітності пошкоджує репродуктивні органи плоду, в результаті чого  в подальшому житті вони виробляють вже ушкоджену сперму.

Незважаючи на те, що дослідження проводилося на гризунах, вчені говорять, що його результати вповні можна віднести і до жінок. Паління під час вагітності шкодить дитині, яка знаходиться в материнській утробі. Такі діти часто народжуються вже ослабленими і уразливими, до того ж, шкідлива звичка матерів впливає навіть на тих, народжених ними синів-чоловіків, які в зрілому або підлітковому віці ніколи не палили тютюн.

В подальшому вчені планують досліджувати, як куріння під час вагітності впливає на фертильність майбутніх дочок.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.