Відповіді на питання

Чи мають право не продовжувати зі мною угоду? Допоможіть розібратися і знати свої права,

Закінчення строку трудового договору може бути підставою для його припинення (працівник звільняється за п. 2 ст. 36 КЗпП), крім випадків, коли трудові відносини фактично тривають і жодна зі сторін не висунула вимогу про їхнє припинення. Тобто звільнити працівника за зазначеною статтею можна в останній день строку трудового договору. Якщо наступного дня працівник вийшов на роботу (і це знайшло документальне підтвердження), звільнити його з цієї підстави не можна, адже згідно з частиною першою статті 39-1 КЗпП, в подібних випадках дія строкового договору вважається продовженою на невизначений строк.

 

На працівників, які працюють за строковим трудовим договором, у повній мірі поширюється трудове законодавство (умови щодо робочого часу і часу відпочинку, зокрема основних і додаткових відпусток, соціального захисту, дії колективного договору тощо).

 

Тобто, якщо строковий трудовий договір (СТД) буде переукладено чи подовжено, Ви маєте право піти у відпустку з догляду за дитиною до трьох років з цієї посади.

У випадку, якщо СТД буде припинено, Ви все-одно маєте право на відпустку з догляду за дитиною до трьох років, але оформлювати відпустку потрібно в управлінні праці та соціального захисту населення за місцем проживання.

 

Почитайте, будь ласка, Закон України «Про відпустки». 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк