Відповіді на питання

Довідка в ЦЗ

Згідно з ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» право на державну допомогу у зв`язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування, (під це твердження підпадають жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні).

«Підставою для призначення допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами є видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка, заява матері, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а також довідка державної служби зайнятості про те, що жінка зареєстрована як безробітна або незареєстрована в ЦЗ – це впливає на розмір виплат.

За такою довідкою, як і за призначенням любого доступного виду соціальної допомоги вагітна жінка, як і інші громадяни України можуть звернутись до УПСЗН за місцем постійного проживання.

Додатково ще потрібно отримати довідку з УПСЗН за місцем реєстрації, що даним видом соціальної допомоги жінка там не користується.

Зробити це можна особисто ( за допомогою родичів) або за запитом УПСЗН, до якого звернулись за оформленням допомоги.

Ця допомога призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами, і виплачуться жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

 

Зверніться до суду або зателефонуйте до УПСЗН Чернівецької області чи Урядової гарячої лінії.
Їх телефони та практично усі відповіді на поставлені питання можна знайти в статтях

розділу «Юридичні поради» на сайті «Зростай, Малюк!».

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк