Відповіді на питання

Довідка в ЦЗ

Згідно з ст. 7 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми» право на державну допомогу у зв`язку з вагітністю та пологами мають вагітні жінки (у тому числі неповнолітні), які не застраховані в системі загальнообов`язкового державного соціального страхування, (під це твердження підпадають жінки, зареєстровані в центрі зайнятості як безробітні).

«Підставою для призначення допомоги у зв`язку з вагітністю та пологами є видана лікувально-профілактичним закладом довідка встановленого зразка, заява матері, що складається за формою, затвердженою Мінсоцполітики, а також довідка державної служби зайнятості про те, що жінка зареєстрована як безробітна або незареєстрована в ЦЗ – це впливає на розмір виплат.

За такою довідкою, як і за призначенням любого доступного виду соціальної допомоги вагітна жінка, як і інші громадяни України можуть звернутись до УПСЗН за місцем постійного проживання.

Додатково ще потрібно отримати довідку з УПСЗН за місцем реєстрації, що даним видом соціальної допомоги жінка там не користується.

Зробити це можна особисто ( за допомогою родичів) або за запитом УПСЗН, до якого звернулись за оформленням допомоги.

Ця допомога призначається, якщо звернення за нею надійшло не пізніше ніж через шість місяців з дня закінчення відпустки у зв`язку з вагітністю та пологами, і виплачуться жінкам за весь період відпустки, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або народження двох чи більше дітей – 70) календарних днів після пологів.

 

Зверніться до суду або зателефонуйте до УПСЗН Чернівецької області чи Урядової гарячої лінії.
Їх телефони та практично усі відповіді на поставлені питання можна знайти в статтях

розділу «Юридичні поради» на сайті «Зростай, Малюк!».

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.