Відповіді на питання

Компенсацию из соцстраха

Виплачує дану допомогу Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, а от готувати документи, робити розрахунки та подавати документи до ФСС ТВП повиннні в бухгалтерії.

Закон   України «Про загальнообов\’язкове державне соціальне страхування у зв\’язку з тимчасовою втратою працездатності…»

Стаття 38. Умови надання і тривалість виплати допомоги по вагітності та пологах

     1. Допомога по вагітності та пологах надається  застрахованій особі  у  формі  матеріального забезпечення,  яке компенсує втрату заробітної  плати  (доходу)  за  період  відпустки  у  зв\’язку   з вагітністю та пологами.

     Допомога по   вагітності   та   пологах  застрахованій  особі виплачується за весь період відпустки у зв\’язку  з  вагітністю  та пологами, тривалість якої становить 70 календарних днів до пологів і 56 (у разі ускладнених пологів або  народження  двох  чи  більше дітей – 70) календарних днів після пологів.  Жінкам, віднесеним до 1-4  категорій  осіб,  які  постраждали  внаслідок  Чорнобильської катастрофи,  допомога по вагітності та пологах виплачується за 180 календарних днів зазначеної відпустки (90 – до  пологів  та  90  – після пологів). Розмір зазначеної допомоги обчислюється сумарно та надається застрахованій  особі  в  повному  обсязі  незалежно  від кількості днів відпустки, фактично використаних до пологів.

 Згідно із статтею 52 Закону N 2240 документи для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах розглядаються не пізніше десяти днів з дня їх надходження, про що комісією (уповноваженим) із соціального страхування на підприємстві приймається рішення про призначення матеріального забезпечення. Виплачується допомога по вагітності та пологах одразу за весь період декретної відпустки в найближчий після дня призначення допомоги строк, встановлений на підприємстві для виплати зарплати. (частина 2 ст. 52 Закону № 2240).

У разі порушення роботодавцем норм Закону, застрахована особа має право звернутися до комісії (уповноваженого) з питань соціального страхування підприємства, що має право контролювати своєчасність виплати всіх видів допомоги, передбачених Законом № 2240, або у виконавчу дирекцію відділення Фонду за місцем здійснення обліку підприємства як платника страхових внесків.

Чинним законодавством не передбачена виплата допомоги по вагітності та пологах частинами. Відповідно до частини 1 статті 38 Закону № 2240 розмір цієї допомоги визначається сумарно й виплачується застрахованій особі у повному обсязі, незалежно від кількості днів відпустки у зв\’язку з вагітністю та пологами, фактично використаної до пологів.

Крім цього, у випадку порушення строку виплати допомоги по вагітності та пологах відповідно до пункту 3 Порядку проведення компенсацій громадянам втрати частини грошових доходів у зв\’язку з порушенням строків їх виплати, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2001 року № 159, виплачується компенсація у встановленому законодавством порядку.

   

Вам потрібно звернутись до районного фонду соціального страхування тимчасової втрати працездатності (ФСС ТВП), до якого надає звітність ваш працедавець, зі скаргою на несвоєчасну виплату.

Якщо є бажання поскаржитись на дії вашого ФСС ТВП, можете поскаржитись до ФСС ТВП України.

Телефон можете знайти статті «Телефони Гарячих ліній» в розділі «Юридичні поради» на сайті «Зростай, Малюк!»

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк