Відповіді на питання

Оформлення декретної відпустки у з’вязку із другою вагітністю

Вам необхідно повідомити роботодавця про настання другої вагітності під час перебування у декретній відпустці із старшою дитиною та передати оформлений лікарняний листок для нарахування та оплати за ним. У відповідності до чинного законодавства України, жінці, яка перебуває у відпустці по догляду за дитиною до 3-х років, у разі настання повторної вагітності оформлюється листок непрацездатності по відпустці у зв’язку із вагітністю та пологами на загальних підставах.

Ви можете особисто відвезти документи на роботу і написати відповідну заяву, або попередньо в телефонному режимі вирішити всі питання та передати заяву разом із документами через Вашого чоловіка або інших родичів, які матимуть змогу Вам допомогти.

Щодо обчислення строку перебування у декретній відпустці: при оформленні повторної декретної відпустки фактично відбувається закриття першої декретної відпустки і відкривається нова декретна відпустка по другій дитині. При цьому за Вашою старшою дитиною зберігається право на отримання допомоги на дитину до 3-х років (тобто, Ви отримаєте оплату декретного лікарняного листка, допомогу при народженні другої дитини у відповідній сумі та допомогу по догляду за дитиною до 3-х років).

Бажаю Вам удачі!

 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк