Для цього достатньо уважно прочитати дві статті розділу «Юридичні поради» на сайті:
«Допомога у зв’язку з вагітністю та пологами аспіранткам, докторанткам..» та «Розрахунок допомоги по вагітності та пологах на роботі за сумісництвом», що її, в зв’язку зі зміною закону я пересилаю повністю.
Закон від 28.12.2014 № 77-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування загальнообов’язкового державного соціального страхування та легалізації фонду оплати праці»
Стаття 30. Призначення та виплата матеріального забезпечення, надання соціальних послуг за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
1. Матеріальне забезпечення та соціальні послуги за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності застрахованим особам, які працюють на умовах трудового договору (контракту), призначаються та надаються за основним місцем роботи (крім допомоги по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворою дитиною), допомоги по вагітності та пологах, які надаються за основним місцем роботи та за сумісництвом у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України).
Стаття 31. Документи, необхідні для призначення матеріального забезпечення за страхуванням у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності
1. Підставою для призначення допомоги по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності, а в разі роботи за сумісництвом – копія листка непрацездатності, засвідчена підписом керівника і печаткою за основним місцем роботи.
Крім того, для розрахунку допомоги по вагітності та пологах на роботі за сумісництвом до копії листка непрацездатності слід додати довідку про середню заробітну плату з основного місця роботи (абз. 1 п. 21 Порядку № 1266).
Відпустка починається з тридцятого тижня вагітності і ніяк не залежить від кількості часу, відпрацьованого на підприємстві.