Відповіді на питання

Реєстрація дитини та розмір виплат

Доброго дня, пані Оксано!

Відповідно до положень Цивільного та Сімейного кодексів України реєстрація народження дитини проводиться його батьками. Під час реєстрації народження батьки зобов’язані дати дитині ім’я та вирішити питання щодо прізвища, яке вона буде носити.

У разі, якщо батьки дитини носять однакове прізвище, реєстрацію народження може провести один з батьків (батько чи мати), тому що дитині може бути дане тільки це прізвище. Якщо ж батьки дитини носять різні прізвища (у разі зареєстрованого шлюбу або без його офіційної реєстрації), то до відділу РАГС повинні звернутися обоє батьків. Державного реєстратора необхідно повідомити щодо прийнятого рішення з питання присвоєння прізвища одного з батьків. У разі, якщо батьки не дійшли одностайної думки щодо присвоєння прізвища новонародженому, це питання буде вирішено в судовому порядку.

Що стосується розміру виплати по народженню дитини.

Для отримання державної допомоги по народженні дитини, батьки протягом 12 місяців після народження дитини повинні звернутися до відділу соціального забезпечення. Дана виплата оформляється на батьків (опікуна, піклувальника), який буде проводити безпосередній догляд за новонародженим. Крім Свідоцтва про реєстрацію дитини, батьки повинні надати довідку про склад сім’ї, яку видає ЖЕК чи сільрада (залежно від місця проживання). Довідка видається за місцем прописки або за місцем фактичного проживання сім’ї. У випадку, якщо Ваш шлюб не буде зареєстрований, Вам необхідно буде особисто звертатися за отриманням Довідки про склад сім’ї. У ній в обов’язковому порядку повинна бути буде вказано Ваша старша дитина. Тому, у відділі соціального забезпечення необхідно надавати також копію Свідоцтва про народження старшої дитини. Виплати Вам будуть проводитись відповідно – на 2 дитину в сім’ї.

Розмір виплати не може змінитись у зв’язку з реєстрацією шлюбу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк