Відповіді на питання

Розмір аліментів на утримання дитини

Доброго дня, пані Інно!

Відповідно до статті 84 Сімейного кодексу України, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною трьох років, однак якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років. Право на утримання дружина, з якою проживає дитина, має не залежно від того, чи вона працює, та не залежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Розмір аліментів не може бути менше 30% від прожиткового мінімуму для дітей певного віку.

Розмір прожиткового мінімуму в 2012 році змінюється відповідно до індексу інфляції, тому наводимо таблицю мінімальних аліментів в Україні:

У III кварталі 2012 року прожитковий мінімум на дітей встановлений:

на дитину до 6 років – 917 грн,

на дитину від 6 до 18 років – 1144 грн.

У IV кварталі, відповідно, 930 грн. і 1161 грн.

Виходячи з цих цифр легко вирахувати розмір мінімальних аліментів в Україні – 30% від суми. Cуд при призначенні чи розгляді суми аліментів бере до уваги всі факти, і якщо у вас є документи, якими можна підтвердити необхідні витрати, то можна домогтися необхідної фіксованої суми.

Також зверніть увагу, що окрім призначених аліментів на дитину та на її матір, у разі погіршення стану здоров’я дитини, при потребі у додаткових заняттях тощо, Ви маєте право звернутися до чоловіка за додатковими грошима на покриття додаткових витрат.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк