Відповіді на питання

Розрахунок виплати

На відміну від звичайних лікарняних, допомога з вагітності та пологів завжди виплачується в розмірі 100% середнього заробітку незалежно від страхового стажу працівниці. За розрахунку середньої зарплати для нараху­вання допомоги враховуються доходи (Д), що одночасно відповідають таким вимогам:

1) виплати належать до фонду оплати праці згідно з Постановою № 26;

2) із них сплачувалися соцвнески (зокрема, ураховуються виплати, що не перевищують максимальної величини, з якої сплачуються соцвнески).

 

Жінка, яка відпрацювала перед виходом у декрет за останнім місцем роботи менше місяця, має право звернутися до Фонду за обчисленням суми декретних (новий абзац третій п. 6 Порядку № 1266). У такому разі розрахунок суми допомоги їй здійснює Фонд на підставі наданих довідок про доходи за кількома місцями роботи за шість календарних місяців у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку При цьому Фонд лише розраховує суму декретних та видає жінці відповідну довідку, на підставі якої роботодавець за останнім місцем роботи нараховує та виплачує їй цю допомогу в загальному порядку (лист Мінпраці № 1000).

 

Детально в статті «ОСОБЛИВОСТІ РОЗРАХУНКУ ТА ВІДОБРАЖЕННЯ В ОБЛІКУ ДОПОМОГИ З ВАГІТНОСТІ ТА ПОЛОГІВ» на сайті «Зростай, Малюк!»в розділі «Юридичні поради»

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк