Відповіді на питання

Відпустка по догляду за дитиною більше трьох років

Згідно ч. 4 , 6 ст. 179 Кодексу Законів про працю України та п.3 ч.1 ст. 25 ЗУ « Про відпустки » передбачено дві можливості відпустки:

1. Підприємства, установи, організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку або відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більше трьох років.

2. У разі якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін, зазначений у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку (якщо дитина часто хворіє, страждає якими хронічними або віковими захворюваннями, алергіями).  Далі, лікарсько – консультаційною комісією поліклініки (ЛКК) дається висновок (звичайно тільки на півроку, а потім заново продовжується), який додається до заяви на роботі про надання відпустки.

Згідно ч. 2 ст.182 Відпустка по догляду за дитиною до 6 років (згідно медичного висновку) включається як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час цієї відпустки не включається до стажу роботи, що дає право на отримання пенсії за вислугою років.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.