Згідно ч. 4 , 6 ст. 179 Кодексу Законів про працю України та п.3 ч.1 ст. 25 ЗУ « Про відпустки » передбачено дві можливості відпустки:
1. Підприємства, установи, організації за рахунок власних коштів можуть надавати жінкам частково оплачувану відпустку або відпустку без збереження заробітної плати для догляду за дитиною більше трьох років.
2. У разі якщо дитина потребує домашнього догляду, жінці в обов’язковому порядку надається відпустка без збереження заробітної плати на термін, зазначений у медичному висновку, але не більше ніж до досягнення дитиною шестирічного віку (якщо дитина часто хворіє, страждає якими хронічними або віковими захворюваннями, алергіями). Далі, лікарсько – консультаційною комісією поліклініки (ЛКК) дається висновок (звичайно тільки на півроку, а потім заново продовжується), який додається до заяви на роботі про надання відпустки.
Згідно ч. 2 ст.182 Відпустка по догляду за дитиною до 6 років (згідно медичного висновку) включається як до загального, так і до безперервного стажу роботи і до стажу роботи за спеціальністю. Час цієї відпустки не включається до стажу роботи, що дає право на отримання пенсії за вислугою років.