Відповіді на питання

Відпустка по догляду за дитиною до 3 років після атестації

Так, Ви можете взяти відпустку по догляду за дитиною віком до 3 років, але раджу перед цим пройти атестацію на визначення знань та практичних навиків з присвоєнням  (підтвердженням) звання “лікар-спеціаліст” .

Наказ  Міністерства охорони здоров’я  України  від   19.12.97   N  359

 

«2.1. Атестації на визначення знань та  практичних  навиків  з присвоєнням  звання  лікаря-спеціаліста  з  конкретної  лікарської спеціальності  підлягають  особи,  які   закінчують   навчання   в інтернатурі,  клінічній  ординатурі   або   аспірантурі   з   цієї спеціальності,   якщо   останні   ще    не    мають    сертифіката лікаря-спеціаліста з даного фаху, а також особи,  які  у  порядку, передбаченому   наказом   МОЗ   України   від   25.12.92   N   195,  допущені  до  лікарської діяльності та пройшли курси спеціалізації, стажування або інші види підготовки».

    

    Тому, що «…Особи,які не працювали  більше  трьох  років  за  конкретною лікарською спеціальністю, та особи, які своєчасно не пройшли атестацію  на  кваліфікаційну  категорію  або  яким  відмовлено  у присвоєнні (підтвердженні) другої  кваліфікаційної  категорії,  не можуть займатися лікарською діяльністю з  цієї  спеціальності  без попереднього  проходження  стажування  у  порядку, передбаченому наказом МОЗ України від 17.03.93 N 48».

 

4.2. Від атестації на підтвердження кваліфікаційної категорії звільняються вагітні жінки та особи, що знаходяться у відпустці по догляду за дитиною, згідно  з  чинним  законодавством.  Термін  їх чергової атестації відповідно переноситься.

 

Стаття 18.Закону України «Про відпустки».

Ця відпустка  може  бути  використана  повністю або частинами також  батьком  дитини,  бабою,  дідом  чи  іншими  родичами,  які фактично доглядають за дитиною…

За бажанням жінки або осіб,  зазначених у частині третій цієї статті, у період перебування їх у відпустці для догляду за дитиною вони можуть працювати на умовах неповного робочого часу або вдома. При  цьому за  ними  зберігається  право  на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною. 

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.