Вагітність Новини Обране

Головні правила здорової вагітності

Кожна вагітна, що відчуває відповідальність за життя нової маленької людини, що скоро прийде в світ, переймається з приводу того, що дозволено, а що ні у цьому особливому стані? Що буде краще для дитини, а що, навпаки, може зашкодити?

12 правил здорового харчування для вагітних

Ми підготували для вас відповіді на найбільш поширені запитання щодо фізичної активності та харчування вагітних.

Відпочинок та фізичне навантаження:

Вадливо пам’ятати, що не дивлячись на корисний вплив фізичної активності як на здоров’я матері так і на розвиток дитини, надмірна активність може принести шкоду. У разі відсутності акушерських ускладнень не протипоказані фізичні вправи та заняття типу аеробіки. Корисними можуть бути прогулянки на свіжому повітрі та виконання спеціально розроблених вправ для вагітних.

Але пам’ятайте, що вагітна жінка повинна:

  • Уникати перевтоми
  • Відмовитись від піднімання важких предметів

Надмірна фізична напруга може здійснити негативний вплив та призвести до:

  • Переривання вагітності
  • Відшаруванням плаценти
  • Мертвонародження
  • Травматизацією жінки та плода

Раціональне харчування

Щоб маленька дитина формувалась в утробі матері повноцінно та не зазнавала дефіциту в необхідних для росту та розвитку речовинах, майбутня мати повинна пильнувати про те, щоб її харчування було повноцінним та містило всі необхідні речовини, водночас уникаючи споживання шкідливих речовин.

Ми підготували основні правила, яких повинна дотримуватись вагітна жінка:

  • Дотримуйтесь 12 принципів раціонального харчування ВОЗ

Нагадаємо, що за допомогою харчування ми задовольняємо потреби та витрати організму в енергії. Середні витрати організму вагітної жінки зростають на 200- 300 ккал в день ( у 2-3 триместрі) і складають 2200- 2300 ккал.

  • Слідкуйте за тим, щоб у раціоні містилось достатньо заліза та фолатів. Не вживайте добавки заліза та фолієвої кислоти без медичних показань.

Дослідження свідчать, що добавки заліза та фолатів після першого триместру не мають суттєвого впливу на перебіг вагітності, пологів та стан плода. Якщо є ознаки істинного дефіциту заліза, показана терапія препаратами заліза.

Але результати клінічного дослідження свідчать, що рутинне призначення препаратів заліза може призвести до підвищення перинатальної смертності та збільшення частоти ускладнень внаслідок прийому цих препаратів.

  • Відмовтесь від зловживання кофеїном, що міститься у каві, чаї, напитках типу кока-коли, енергетиках тощо. Пам’ятайте, що кофеїн здатен проникати через плаценту та здійснювати негативний вплив на розвиток плоду. Крім того, кофеїн виділяється з грудним молоком.

Надмірне вживання кофеїну під час вагітності проявляється:

– Зростанням частоти переривання вагітності –  самовільних викиднів та передчасних пологів

– Низькою масою тіла при народженні

– Надмірне вживання кофеїну під час лактації проявляється:

– Підвищенним збудженням та  роздратованністю дитини

– Порушенням сну

– Зниженням вмісту заліза у молоці та організмі дитини

  • Іжа повинна бути повноцінною та містити необхідні для вагітної вітаміни та минеральні речовини. Адекватне харчування під час вагітності та лактації забезпечує надходження до організму достатньої кількості вітамінів та поживних речовин.

Необмежене вживання полівітамінів під час вагітності не рекомендується, якщо не доведена їх очевидна необхідність. Деякі вітаміни, як А, Д, B12,можуть накопичуватись в організмі та стати токсичними у великих дозах.       

Підготовлено
ЦГЗ МОЗ УЦкраїни

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.