Вагітність Новини Обране Поради лікарів

12 правил здорового харчування для вагітних

Їжа є не лише «пальним» для нашого організму, але й джерелом «будівельних матеріалів» та клітин та органів. Особливо про це важливо пам’ятати тим, у кого всередині формується нове маленьке життя.

Тому рекомендуємо вам дотримуватись 12 простих правил здорового харчування, щоб забезпечити себе і майбутню дитину всім необхідним.

Головні правила здорової вагітності

 1. Здорове харчування має бути різноманітним та помірним. Різноманітність їжі забезпечить вам надходження в організм всіх необхідних речовин. Також дотримуйтесь норм харчування, так як зайва вага підчас вагітності може заподіяти шкоди здоров’ю матері та плода.
 2. Джерела вуглеводів – хліб, круп’яні та макаронні вироби, рис, картоплю- рекомендується їсти декілька раз на день, щоб забезпечити потреби в енергії.
 3. Різноманітні овочі та фрукти рекомендується їсти декілька раз на день (більше 500 г/день). Співвідношення овочів до фруктів – 2:1. В ідеалі, овочі та фрукти повинні складати половину від обсягу їжі, що споживається протягом дня.
 4. Щоденно вживати молоко та молочні продукти (джерело природнього кальцію) з низьким вмістом жиру (1,5-2,5% жирності): кефір, кисле молоко, сир, йогурт
 5. Вживати достатню кількість білкової їжі: нежирні сорти м’яса та м’ясних продуктів, птицю, рибу, яйця, бобові продукти ( сою, сочевицю, горох, квасолю, боби тощо).
 6. Обмежити вживання тваринних жирів, максимально намагаючись замінити їх в раціоні на корисні рослинні олії.
 7. Обмежити вживання цукру, кондитерських виробів, десертів.
 8. Загальне вживання солі повинно не перевищувати 1 чайну ложку (5 г) на день. Відмовтесь від звичайної солі, повністю замінивши її в раціоні на йодовану сіль.
 9. Дотримуватись ідеального індексу маси тіла (норма 20- 25).
 10. Надавати перевагу приготуванню їжі, що готується шляхом тушкування, печіння, паровим методом, відварюванням та приготуванню у мікрохвильовій пічці.
 11. Частота прийомів їжі повинна складати: 3 основних та 2 проміжних, що знижує використання жиру, солі та цукру.
 12. Дотримуйтесь питного режиму. Зменшіть або повністю відмовтесь від вживання кофеїно-вмісних напоїв, що можуть зашкодити
 13. Не приймайте добавки заліза та полівітаміни без призначення лікаря.

За рекомендаціями ВООЗ.
Переклад та адаптація ЦГЗ МОЗ

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.