Для молодих матусь Новини

Риба в раціоні зробить дитину розумнішою

Успішність дитини в школі багато в чому залежить від того, чим її годували з малечі та годують зараз. До такого висновку прийшли вчені-медики Оксфордського університету, провівши спеціальне дослідження.

За результатами аналізів крові, взятих у 500 дітей у віці від 7 до 9 років, вчені встановили, що достатній вміст ненасиченої жирної кислоти «омега-3», значно покращує здатність дітей концентрувати увагу і освоювати знання.

Результати цього дослідження були опубліковані в журналі PLOS One. Дані дослідження свідчать, що діти, які мають високий рівень вмісту «омега 3» в крові, особливо – його форми, що носить назву «докозагексаеновая кислота» (DHA), краще читають, краще запам’ятовують інформацію і мають значно менше поведінкових проблем, ніж ті, у яких цей рівень нижче норми.

Ненасичені жирні кислоти «омега-3»відіграють дуже важливу роль в структурі мозку, в його когнітивному функціонуванні, а також – в запобіганні захворювань серця і в формуванні імунної системи.

Значна кількість цієї кислоти міститься в жирних сортах риби, таких, як, наприклад, сардини, скумбрія, лосось і тунець, а також – в волоських горіхах і лляній олії.

Аналізи крові, взяті у приблизно 500-т школярів Великобританії показали, що діти в середньому приймають нижче мінімальної рекомендованої дози цієї, такої необхідної людському організму, докозагексаєнової кислоти. Середній рівень ненасиченої жирної кислоти «омега-3» у них в крові становить 2,4 відсотка, При цьому для дорослих її мінімальний рівень, який підтримує нормальну життєдіяльність серця, становить 4 відсотки.

Вчені з’ясували, що дев’ять з десяти дітей їдять рибу рідше двох разів на тиждень, а один з десяти – взагалі рибу не їсть.

Вчені рекомендують включити рибу жирних сортів в дієту і вживати її хоча б два рази на тиждень.

Алекс Річардсон, один з авторів даного дослідження, підкреслює, що багатьом, якщо не більшості дітей в Великобританії, бракує цього цінного речовини. Особливо – тих його складових, які представляють собою довгі ланцюжки вуглецевих атомів (а взагалі до групи жирних кислот «омега-3» прийнято відносити одинадцять поліненасичених жирних кислот). У той час, як саме вони відповідальні за нормальну життєдіяльність мозку, серця і імунної системи.

– Нас це дуже турбує, – каже дослідник Алекс Річардсон, – тому що низький рівень докозагексаєнової кислоти в крові школярів часто призводить до ускладнень в навчанні і проблем в поведінці.

Інше дослідження, в області неврології, показало, що недолік кислот групи «омега-3» в дієті людей похилого віку може спровокувати скорочення обсягу мозку. Що, в свою чергу, веде до прискореного старіння мозку і ослаблення його когнітивного функціонування, зокрема – до зниження зорової пам’яті, втрати здатності приймати рішення, займатися кількома питаннями одночасно, а також – здатності до абстрактного мислення.

Пыдготовлено
ЦГЗ МОЗ України

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк