Новини

В Україні планують вдвічі скоротити декретну відпустку

Декретна відпустка

Законопроєкт зареєстрували у Верховній Раді

В Україні жінкам хочуть скоротити декретну відпустку майже вдвічі. Проєкт Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання праці деяких категорій працівників – який насправді сенс несе назва?

Суб’єкт права законодавчої ініціативи – Кабінет Міністрів України.

«У ХХІ сторіччі жінка, яка має дитину до 3-х років, повинна мати право працювати в нічний час, надурочно чи їхати у відрядження» – ось така думка Кабміну. Наприклад, перша віце-прем’єрка Юлія Свириденко, яка підписала супровідні документи до проєкту, з’ясувала, що годувати дитину доцільно максимум до 1,5 року.

Діючий Кодекс законів про працю надає особливі гарантії для праці жінок, які мають дітей до 3-х років. У Кабміні вважають, що це гендерний стереотип, який потребує перегляду, аби забезпечити жінці «повноцінну реалізацію права на працю».

Тобто знімаються обмеження залучати до такої роботи жінок, які мають дітей до 3-х років.

Тому відповідні «радянські пережитки» пропонується прибрати з КЗпП України, залишивши обмеження на залучення до роботи у шкідливих умовах, нічний час, понаднормово та у вихідні тільки для вагітних жінок або тих, хто «виховує дитину віком до 1,5 років».

Точніше, Кабмін залишає право за працівником не погодитися на таку роботу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк
Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.
*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.