Домашні улюбленці – вірні друзі, що завжди поруч. Та в період вагітності часто постає питання: чи безпечно буде мамі та малюку поруч з собакою, кішкою або іншими тваринами? Розглянемо основні правила та застереження, які допоможуть убезпечити вагітну та маля від небезпеки.
Гельмінтози
Найпоширенішою проблемою є гельмінтози (глистяні захворювання). Тому слід регулярно проводити дегельмінтизацію як серед домашніх тварин, так і серед членів родини.
Потрапляючи в організм людини, гельмінти викликають як мінімум 3 неприємні наслідки:
- порушують обмін речовин та вітамінів;
- викликають алергічні реакції;
- можуть спричинити жовтяницю, апендицит або гіпотонію.
Алергічні реакції
Найпоширенішими є алергічні реакції на шерсть або епідерміс домашніх тварин. Якщо під час вагітності у вас виявилася така алергія, слід тимчасово віддати тваринку родичам або друзям. При цьому реакція майбутньої мами не викликає алергії у малюка. А це значить, що після пологів, ви зможете знову забрати вірного друга додому.
Кліщі та блохи
Щоб попередити укуси кліщів та блох, обробляйте шерсть та шкіру тварин спеціальними засобами. Та краще довірити цю процедуру іншим членам родини, оскільки такі засоби самі по собі є токсичними та можуть викликати алергію.
Токсоплазмоз
Збудниками цього небезпечного захворювання є найпростіші мікроорганізми – Tbxoplasma gondii. Людина заражається ними від кішки, яка є основним джерелом токсоплазм. Наслідки захворювання дуже небезпечні як для плоду, так і для самої вагітної, але це зовсім не привід позбавлятися улюбленої кішечки або котика. Головне – завжди ретельно мити руки після контакту з твариною, обробки сирого м’яса, роботи в саду, городі, а дітям – після гри на вулиці.
P.S. Більшість жінок ще до вагітності у прихованій формі перехворіли токсоплазмозом та мають міцний імунітет до нього.
Вагітність та екзотичні тварини
Рептилії та амфібії також є зоною ризику для вас та майбутнього малюка. Контакт з випорожненнями цих тварин, прямий або непрямий, може призвести до зараження сальмонелою, яка негативно впливає на вагітність. Краще, щоб в цей період доглядом за екзотичними тваринами та їх «домівками» займалися інші члени родини.
5 простих правил, що допоможуть зберегти здоров’я вашої родини:
- завжди ретельно мийте руки з милом і теплою водою після кожного контакту з тваринами та їх клітками;
- не допускайте присутність рептилій та амфібій в кухні або поруч з продуктами харчування;
- не використовуйте раковину на кухні для купання тварин або чищення клітки;
- після прогулянок на вулиці завжди ретельно оглядайте тварин на наявність кліщів або інших паразитів та за необхідності оброблюйте шерсть спеціальними засобами;
- клітки для тварин потрібно чистити на відкритому повітрі або в ванні, після чого її необхідно продезинфікувати.
Бажаємо вам щасливої та здорової вагітності!
Додати коментар