Вагітність Обране

Безпечне материнство – як попередити появу розтяжок?

вагітність

Щоб вагітність протікала спокійно та безпечно, бажано на терміні до 12 тижнів стати на облік у жіночій консультації та пройти плановий огляд у спеціалістів.

Гормональні зміни у вашому організмі є природними, проте не забувайте звертатись до лікаря при виникненні будь-яких негараздів та змін в організмі.
Багато запитань виникає у майбутніх мам у зв’язку з появою розтяжок.
Розтяжки (або стрії) – це особливого характеру ураження шкіри, що зазвичай проявляється у вигляді пурпурових, лілових, блідо-рожевих або зовсім знебарвлених смужок довжиною 2-4 см і шириною близько 1 см, їх важко не помітити.

Найчастіше вони з’являються приблизно на 3-му місяці вагітності. Саме в цей період знижується вироблення колагену і еластину, які відповідають за стан шкіри – за її еластичність і пружність.
Розтяжки з’являються в основному на животі, стегнах, під пахвами, на грудях і сідницях.
Якщо у вас не було розтяжок під час першої вагітності, це зовсім не означає, що їх не буде і під час наступної. Вагітність в юному віці більш сприяє появі розтяжок.


Краще попередити появу розтяжок і заздалегідь почати вживати запобіжних заходів, ніж потім намагатися лікувати, коли вони вже з’явились. Тим більше, що позбутися їх повністю вже не вдасться.
Уникнути розтяжок важко, проте багатьом допомагає масаж шкіри, застосування спеціальних засобів – кремів та гелів – і навіть звичайної оливкової олії. Носіння бандажа, зручного одягу для вагітних із забезпеченням підтримки грудей так само позитивно впливає на стан шкіри.
Тому проблема розтяжек – це питання, скоріше, відповідальності вагітної жінки. Якщо одразу почати застосовувати профілаткичні міри, то появи стрій можна уникнути.

Після народження дитини матусі важливо пам’ятати про догляд не тільки своєї шкіри, а й новонародженого.
Адже його шкіра є напрочуд ніжною та тонкою, і тому дуже чутливою до подразнення і запалення під підгузками або в природних складках. одним із яких є попрілості або пелюшковий дерматит.

Ось декілька порад по догляду за тендітною шкірою новонароджених:

  • використовувати одноразові підгузки та міняти раз в 3-4 години;
  • при заміні підгузків ретельно промивати усі місця, де можуть виникнути попрілості;
  • після водних процедур робіть малюку повітряні ванни, залишаючи на 10-15 хвилин без одягу (уважно слідкуйте за температурою в приміщенні);
  • намагайтесь одягати малюка в одяг із натуральних тканин;
  • використовуйте гелі та шампуні не частіше 2-3 разів на тиждень, а після застосування ретельно змивайте – як у разі появи пелюшкового дерматиту, так і з метою його профілактики правильно користуйтесь дитячою косметикою, заздалегідь обговоріть її використання з своїм лікарем.

І нехай шкіра ваша та вашого малюка буде ніжною та здоровою завжди!

1 коментар

Оприлюднити коментар

  • Якщо розтяжки є у вашої мами, то велика вірогідність того, що і у вас вони будуть. Але ж профілактика краще, аніж нічого не робити.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.