Обране Пологи Поради лікарів Статті

Пологи у хворих на цукровий діабет

Питання  про  оптимальний  термін  розродження необхідно вирішувати в кожному випадку індивідуально. Оскільки при цукровому діабеті відмічається   запізніле   дозрівання   функціональних систем плода, то оптимальними є пологи в термін. Приєднання пізнього гестозу, дистресу плода або антенатальна загибель плода в анамнезі є показаннями для розродження таких жінок в більш ранні  терміни  (34-36  тижнів).  При  терміні  вагітності менше 34 тижнів дострокове розродження проводиться тільки при явній загрозі життю матері. Методи розродження вибирають індивідуально.

Показання до планового кесарського розтину:

1. Діабетична ретинопатія з наявністю свіжих крововиливів в сітківку

2. Прееклапсія середнього та важкого ступеню

3. Дистрес плоду

4. Сідничне передлежання

5. Маса плода більше 4000 г

6. Багатоплідна вагітність

7. Анатомічно вузький таз

8. Рубець на матці.

Протипоказаннями  до  планового  кесарського розтину є діабетичний кетоацидоз, прекома та кома.

В інших випадках перевага віддається розродженню через природні пологові шляхи.

При розродженні до 34 тижнів вагітності, з метою  прискорення  дозрівання  легенів  у  плода, вводять амброксол 1000 мг на 400 мл фізіологічного розчину протягом 5 днів. При відсутності амброксолу  профілактика  дистресу  плода  проводиться дексаметазоном по 6 мг в/м кожні 12 годин протягом 2 днів.

Підготовка шийки матки  до  пологів  здійснюється за рахунок піхвового введення простагландинів Е2, що призводить до її швидкого дозрівання, а іноді й до виникнення пологової діяльності.

При підготовленій шийці матки до пологів родозбудження  потрібно  починати  з  амніотомії  з послідуючим в/в крапельним введенням окситоцину (5 ОД) в 400 мл фізіологічного розчину.

Знеболення пологів здійснюють за допомогою епідуральної анестезії.

Протягом  пологів  необхідно  забезпечити моніторне спостереження за станом плода, рівнем глікемії у матері (кожну годину), проводити профілактику слабкості пологової діяльності. Для корекції глікемії підчас  пологів  використовують  інсулін короткої дії, а також 5% або 10% розчин глюкози. Мета інсулінотерапії під час пологів — підтримання глікемії в межах 4,5-7,5 ммоль/л.

Якщо перший період пологів продовжується більше 8 годин і не передбачається його закінчення в найближчі 2 години, пологи потрібно закінчити шляхом кесарського розтину.

 Виведення голівки плода необхідно проводити між двома потугами, тоді проходження плечового поясу плода по родовому каналу буде співпадати з наступною потугою. При народженні крупного плода може виникнути ускладнення при виведенні  плечового  поясу  —  дистонія  плечиків,  яка зустрічається з частотою 16 випадків на 1000 пологів при масі новонароджених більше 4000 г.

У лікаря є приблизно 5 хвилин для безпечного народження дитини при дистоції плечиків. При її діагностиці була розроблена мнемонічна послідовність “5П + 2П”.

П— Прохання про допомогу

П—  Положення  ніг  (гіперфлексія  нижніх  кінцівок)

П— Підмога при народженні передньої ручки

П— Поворот заднього плечика

П— Підмога при народженні задньої ручки

+

П— Промежина (епізіотомія)

П— Положення роділлі (позиція на карачках)

Крім того, завжди слід пам’ятати, що потрібно уникати 4 П:

Не Панікувати

Не Потягувати

Не Підштовхувати

Не Перегинати

Отже,

  • Прохання  про  допомогу  —  це,  насамперед, спільні дії з роділлею. Жінка повинна бути повідомлена про ситуацію, яка склалася, та допомагати своїми діями акушеру. По-друге, ручна  допомога  при  дистонії  плечиків,  повинна здійснюватися двома акушерами.
  • Положення ніг — гіперфлексія ніг (прийом Мак Роберта). В більшості випадків таке положення роділлі самостійно усуває дистоцію плечиків.
  • З метою вклинювання переднього плечика натискають на нього через передню черевну стінку (прийом Маззанті) або шляхом вагінального доступу (прийом Рубіна).
  • Народженню  задньої  ручки  може  допомогти прийом вгвинчуючий прийом Вуда.
  • Якщо жодна з представлених процедур неефективна при повторному використанні, рекомендують навмисний перелом ключиці або плеча.

Враховуючи ускладнений період новонародженості, грудне вигодовування розпочинають на 4-6 добу.

Реєстрація на новини

Бажаєте отримувати корисну та цікаву інформацію вчасно?
Підпишись на новини від Зростай малюк




Реєстрація мам

Вітаємо, незабаром Ви станете мамою!
Бажаємо, щоб вагітність була легкою, а час очікування маляти – насичений радісними подіями та сюрпризами.
Після проходження реєстрації на нашому сайті, скористуйтесь можливістю взяти участь у розіграші та отримати приємні подарунки від наших спонсорів проекту ЗРОСТАЙ МАЛЮК.
Подробиці на перших сторінках Вашої Обмінної карти.




*Планова дата пологів:

*Поля, відмічені зірочкою, обов´язкові для заповнення.
Реєструючись, ви підтверджуєте, що є Громадянином України, не перебуваєте на території будь-якої з країн Європейського Союзу, даєте згоду на використання, обробку і зберігання наданих вами під час реєстрації персональних даних відповідно до сформульованої мети та/або на отримання в майбутньому інформації та/або заохочень від громадської організації соціальних інформаційних ініціатив “ПРОСВІТА” та його партнерів.